facebook

Які дії роботодавця, якщо працівник після неоплачуваної відпустки у 90 днів не стає до роботи?

Які дії роботодавця, якщо працівник після неоплачуваної відпустки у 90 днів не стає до роботи?

Південно-Східне міжрегіональне управлінні Державної служби з питань праці розʼяснює.

Працівник, який використав 90 календарних днів відпустки на підставі частини 4 статті 12 Закону № 2136 та не готовий повернутися до роботи, може оформити інші види відпусток без збереження зарплати або звільнитися, наприклад, за власним бажанням чи за угодою сторін.

Якщо працівник відмовляється оформити відпустку без збереження зарплати та звільнятися, відсутність працівника на робочому місті табелюється позначкою «НЗ» (неявки з не­з’ясо­ва­них причин) до вирішення питання.

У випадку, якщо після завершення відпустки без збереження зарплати за цією підставою працівник не вийшов на зв’язок із роботодавцем і не повідомив про свої подальші дії, то в Табелі обліку використання робочого часу проставляється відмітка «НЗ».

Водночас відповідно пункту 8-3 статті 36 Кодексу законів про працю України відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль є підставами припинення трудового договору.

Слід зазначити, відсутність працівника обумовлене необхідністю збереження життя та здоров’я таких працівників та їх сімей вважається як відсутність на роботі з поважних причин.
Джерело:Лілія Орел

Чтайте також:  Школи під загрозою зникнення: як нові вимоги вплинуть на середню освіту в Україні

Джерело.


Повернутись вверх