Одне з пріоритетних завдань соціальної політики держави – захист прав дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти, зазначив очільник МОНу.
Інформує Всеосвіта.
Затвердження Національної стратегії інклюзивної освіти на 2021–2031 роки є дуже важливим. Про це наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час Партнерського форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями»:
Одне з пріоритетних завдань соціальної політики держави – захист прав дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти шляхом створення інклюзивного простору в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та забезпечення доступу до цих закладів.
Крім того, очільник МОН, поінформував про напрями діяльності МОН у сфері інклюзивної освіти впродовж минулого року. За його словами у 2020 році, з бюджету було вперше профінансовано закупівлю обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів на суму 45 млн грн:
Придбали майже 700 комплектів сучасних світових методик для інклюзивно-ресурсних центрів на суму 97 млн грн та понад 13,3 тис. підручників шрифтом Брайля – 24 млн грн.
Очільник МОНу підкреслив, що сегмент інклюзивної освіти зростає, відповідно діти повинні отримувати рівний доступ до якісної освіти. Отже, задля підтримки дітей з особливими освітніми потребами держава запровадила субвенцію, яка цього року становитиме 504 млн грн.
Серед важливих завдань Міністерства на поточний рік Сергій Шкарлет підкреслив затвердження Стратегії розвитку інклюзивної освіти, проєкт якої розробили співробітники МОН у 2020 році:
Важливе завдання на поточний рік – затвердження Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти на 2021–2031 роки. Така Стратегія покаже трансформацію мережі спеціальних закладів та надасть змогу відпрацювати механізм запровадження диференційованого підходу забезпечення інклюзивної освіти.
Довідково.
В Україні функціонує 635 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), 43% шкіл мають інклюзивні класи (18 687 класів), де навчається 25 078 учнів. Забезпечено безперешкодний доступ для осіб з особливими освітніми потребами в 11 775 закладах загальної середньої освіти. Збільшено кількість ставок асистентів вчителя – 17 215 асистентів.