facebook

“Згадайте одномісні парти і шість цеглинок”. Освітній експерт озвучив своє бачення “провисання” реформи НУШ

“Згадайте одномісні парти і шість цеглинок”. Освітній експерт, який 13 років пропрацював у МОН, озвучив своє бачення “провисання” реформи НУШ

Освітній експерт, Сергій Дятленко, який 13 років пропрацював у Міністерстві освіти та науки України, запевняє, що реформа, для успішної її реалізації, має містити три складові: вдалу концепцію, ресурси та комунікації. Проте, за його словами, не все з цього переліку вдалося втілити при реалізації програми Нової української школи.

Зовсім провальним, на думку фахівця, стало питання коштів, адже їх ледве вистачило на базові речі. Зокрема, тільки на початку реалізації реформи було виділено гроші на обладнання кабінетів для перших класів, які включали одномісні парти та конструктор для методики “6 цеглинок”, а також підготовку вчителів початкової школи. Про це Дятленко розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

Він також згадав про розробку програм за часів колишнього премʼєр-міністра Миколи Азарова. Тоді одна з них стосувалась інформатизації шкільної освіти і мала назву “Сто відсотків”. Попри те, що у всі заходи було закладено і погоджено фінансування, кошти так і не надійшли ні на одну із програм. Проте, каже фахівець, звітувати про її успішність тоді мали всі.

“Тож і на НУШ лише на початку було виділено кошти на обладнання кабінетів для першачків (згадайте одномісні парти та “6 цеглинок”) і для підготовки вчителів початкових класів. Наголошу, що це був мізер, якого ледве вистачило на базові речі і лише за підтримки на місцях. Далі цей струмочок мілів і пересихав час від часу”, – сказав експерт з питань освіти.

Він додає, що проблеми виникли і з комунікацією. За його словами, про те, для чого необхідна реформа та які шляхи її реалізації не знають не лише батьки та вчителі, але й освітні управлінці.

На думку фахівця, найуспішнішою із трьох складових стала концепція, яку навіть вдалося втілити в законах Про освіту. Проте і тут не варто очікувати, що все прописано до деталей. За словами Дятленка, такі процеси потребують коригування, адже робиться те, чого раніше не було, і що залежить від багатьох інших чинників.

Джерело.


Повернутись вверх