facebook

Ексдиректор УЦОЯО пояснив, чому за кордоном діти хочуть стати будівельниками й сантехніками, а в Україні – ні

Ексдиректор УЦОЯО пояснив, чому за кордоном діти хочуть стати будівельниками й сантехніками, а в Україні – ні

Колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти й професор Ігор Лікарчук пояснив, що іноземні учні хочуть здобувати робітничі спеціальності, такі як будівельник, сантехнік, електрик тощо, бо за кордоном інше ставлення в суспільстві до цих професій та їхній соціальний статус. Окрім того, у таких фахівців значно відрізняється заробітна плата, умови здобуття професійної освіти й праці.

На думку освітянина, саме через те, що в Україні таких мотиваційних чинників немає, школярі не хочуть вступати до професійних (професійно-технічних) ліцеїв. Про це Лікарчук розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

А що мотивує закордонних випускників із великим бажанням йти здобувати професії будівельників, електриків, сантехніків, швачок тощо. Мої невеликі розвідки з цього питання свідчать про кілька таких мотиваційних чинників. Перший – ставлення в суспільстві до людей робітничих професій та їхній соціальний статус. Другий – заробітна плата й умови праці тих, кого ми ще й сьогодні називаємо “робітничим класом”. Третій – умови здобуття професійної освіти… Чи є такі мотиваційні чинники в Україні? Немає”, – зазначає екскерівник УЦОЯО.

Він додає: якби школярі мали таку мотивацію, то професійні ліцеї були б переповнені девʼятикласниками вже зараз. Тож освітянин вважає, що до 2027 року, коли розпочнеться реформа старшої школи, у підлітків такий стимул не зʼявиться.

Джерело.


Повернутись вверх