facebook

Уряд удосконалив організацію інклюзивного навчання у садочках

Уряд удосконалив організацію інклюзивного навчання у садочках

Інформує Всеосвіта.

Визначено рівні підтримки дітей, а також затверджено нові форми індивідуальної програми розвитку.

Кабінет міністрів України затвердив зміни до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Зміни в оновленому Порядку організації інклюзивного навчання в ЗДО спрямовані на індивідуалізацію освітнього процесу для дошкільнят з особливими освітніми потребами та допомогу в підтримці кожної дитини відповідно до її потреб.

Головні зміни:

ВИЗНАЧЕНО РІВНІ ПІДТРИМКИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

Запроваджено 5 рівнів підтримки: від труднощів І ступеня прояву (незначні чи поодинокі) у дітей, яким надаватиметься підтримка першого рівня (визначається та надається у закладі освіти), до труднощів V, найтяжчого ступеня прояву, тобто дітям надаватиметься підтримка другого-п’ятого рівня (визначається фахівцями ІРЦ та зазначається у Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини).

УПРОВАДЖЕНО ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ (ООП)

Як і в попередній редакції постанови, кількість дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах має становити не більше трьох осіб. Однак змінено кількість дітей з ООП, які можуть бути в інклюзивній групі (залежно від рівня підтримки, якого потребує дитина):

  • не більше 1 дитини, яка потребує 4-5 рівнів підтримки;
  • не більше 2 дітей, які потребують 3 рівня підтримки;
  • не більше 3 дітей, які потребують 2 рівня підтримки;
  • якщо інформація про рівень підтримки, якої потребує дитина, не міститься у висновку ІРЦ, то вона розподіляється у групу закладу дошкільної освіти відповідно до рекомендацій команди психолого-педагогічного супроводу та складності порушень;
  • для дошкільнят, труднощі у яких було виявлено під час навчання в закладі дошкільної освіти (їх помітив уважний вихователь, вони незначні і заклад може докласти власних зусиль для їх подолання), за рішенням закладу освіти може надаватись підтримка першого рівня. Для цього за письмовою заявою батьків керівник дитсадка утворює команду психолого-педагогічного супроводу, яка визначає обсяг такої підтримки. Якщо ж зусиль закладу буде недостатньо і дитині потрібна буде спеціальна допомога, заклад рекомендуватиме батькам звернутись до ІРЦ для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.
Чтайте також:  Сортування українців за вакцинацією: якими будуть нові правила під час карантину та що обмежать нещепленим

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВІ ФОРМИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ

Для всіх дітей з особливими освітніми потребами, незалежно від визначеного рівня підтримки, команда психолого-педагогічного супроводу складає індивідуальну програму розвитку, а для тих дошкільнят, які цього потребують, – індивідуальний навчальний план. Зазначимо, що діти з ООП здобувають дошкільну освіту відповідно до державного стандарту дошкільної освіти як і всі діти, проте за допомогою найбільш прийнятних методів, що враховують їхні потреби та можливості.

Джерело.


Повернутись вверх