facebook

МОН: Нова система оцінювання в НУШ за групами результатів допомагає і батькам, і вчителям ліпше розуміти прогрес учня

МОН: Нова система оцінювання в НУШ за групами результатів допомагає і батькам, і вчителям ліпше розуміти прогрес учня

Нова система оцінювання в НУШ за групами результатів навчання (наказ МОН від 02.08.2024 №1093) дає змогу побачити не просто оцінку, а конкретні вміння та успіхи учня. Це допомагає і батькам, і вчителям ліпше розуміти прогрес учня. Адже і в межах однієї теми учню може вдаватися щось ліпше, а щось не так добре. Проте вчителі відзначають складнощі з фіксуванням результатів. МОН почуло ці відгуки й готує комплексну підтримку для вчителів.

Інформує Шкільне життя.

Найближчим часом МОН надасть вчителям рекомендації й приклади інструментів для оцінювання з огляду на специфіку різних предметів. Окрім того, внесуть зміни в нормативні документи щодо фіксування оцінювання, щоб зробити цей процес необтяжливим. Також учителі зможуть узяти участь у вебінарах для кожної освітньої галузі. Це спростить оцінювання і зробить його більш упорядкованим.
Чого очікувати вчителям найближчим часом:

  • Вебінар від МОН про загальні підходи до оцінювання і процедури виведення семестрових оцінок.

Коли: 17 лютого (буде додатково проанонсовано)

Де дивитися: ютуб-канал МОН.

  • Серія вебінарів на базі ІППО для вчителів різних освітніх галузей. На них експерти розглянуть приклади й дадуть відповіді на запитання щодо особливостей оцінювання в кожній освітній галузі.
Чтайте також:  Як який вчитель хоче, так оцінки і ставить

Коли: лютий–березень 2025 року
Розклад для різних областей і реєстрація за посиланням.

  • Путівник з підготовки до оцінювання в кожній освітній галузі. Цей інструмент зорієнтує, як спланувати оцінювання та зробити його органічною частиною уроку. А також запропонує приклади активностей, які допоможуть оцінити ту чи ту групу результатів навчання.

Коли: лютий 2025 року

  • Розʼяснення щодо фіксування оцінювання результатів навчання в класному журналі відповідно до особливостей кожної освітньої галузі.

Коли: лютий 2025 року

  • Нова інструкція ведення журналу для класів НУШ для того, щоб увідповіднити ведення звітності з новими підходами до оцінювання.

Коли: перед початком 2025/2026 навчального року

Додамо, що в більшості електронних журналів уже є функції, які економлять час на обрахунки підсумкових оцінок за різними групами результатів і полегшують фіксування результатів навчання.

  • Інструменти для спостереження і заповнення першої частини Свідоцтва досягнень.

Коли: перед початком 2025/2026 навчального року

Для реалізації кожного кроку МОН залучає вчительські спільноти. Зокрема, у межах опитування щодо створення концепцій освітніх галузей отримали пропозиції вчителів, що в оцінюванні потребує додаткових роз’яснень і доопрацювання. Окрім того, МОН консультується з директорами шкіл і розробниками електронних журналів щодо створення нової інструкції ведення журналів для класів НУШ і внесення змін до наказу МОН від 02.08.2024 №1093.ть у співпраці з учительськими спільнотами з огляду на досвід роботи з новою системою оцінювання.

Чтайте також:  Як який вчитель хоче, так оцінки і ставить

Джерело.


Повернутись вверх