facebook

Чи є обов`язковим для вчителів проходження курсів підвищення кваліфікації, пов`язаних із впровадженням концепції НУШ?

Чи є обов`язковим для вчителів проходження курсів підвищення кваліфікації, пов`язаних із впровадженням концепції НУШ?

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про освіту» педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники мають право на вільний вибір освітніх програм, форм здобуття освіти, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників.

Відповідно до ст. 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника протягом п’яти років, яка оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, не може бути меншою за 150 годин, з яких не менше 10 відсотків загальної кількості годин обов’язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами та не менше 10 відсотків загальної кількості годин – на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу.

Отже, керуючись вищевикладеним:

1.  Кожен педагогічний працівник зобов’язаний щороку підвищувати свою кваліфікацію.

2.  Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» загальна кількість академічних годин протягом п’яти років не може бути меншою 150 годин із них 10 відсотків спрямовуються на вдосконалення знань з учнями з ООП та 10 відсотків на надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу.

Чтайте також:  За яких умов атестаційна комісія має право вивчати діяльність педагогічного працівника?

3.  Таким чином, нормами чинного законодавства України не передбачено обов’язку педагогічних працівників  проходити курси підвищення кваліфікації саме за Концепцією Нової української школи.

Лілія Орел

Джерело.


Повернутись вверх