facebook

Чи можна атестуватися, якщо працюєш в садочку, а відповідної освіти дошкільника не маєш?

Чи можна атестуватися, якщо працюєш в садочку, а відповідної освіти дошкільника не маєш?

Працюю в садочку, але не маю фахової дошкільної освіти. Чи можу я атестуватися?

Інформує Нова Українська школа.

У такому випадку актуальними є одразу дві норми: підпункт 2 пункту 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2022 року № 805, а також підпункт 1 пункту 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 10 вересня 2024 року № 1277. Відповідно до них:

1) тих педагогічних працівників, які були прийняті на посади ще до набрання чинності наказу №805, які продовжують працювати у закладах освіти та мають вищу освіту за спеціальностями, що не відповідають навчальним предметам (інтегрованим курсам, дисциплінам), які вони викладають, або педагогічній діяльності за посадою, вважають такими, які мають відповідну для посади професійну кваліфікацію. Вони атестуються на відповідність займаній посаді, їм присвоюють кваліфікаційну категорію та педагогічні звання як таким, які мають відповідну освіту;

2) кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, що були присвоєні до набрання чинності наказу № 1277, є чинними до атестації педагогічних працівників, що була/буде проведена згідно з Положенням.

Цих двох пояснень достатньо для того, щоб зрозуміти про відсутність потреби у “фаховій дошкільній освіті” для проходження атестації на загальних засадах.

Чтайте також:  Чи законно збирати гроші з батьків у школі: роз’яснення Омбудсмена

Але є ще також і пункт 9 розділу I Положення, який урегульовує особливості атестації осіб, які працюють на посадах педагогічних працівників закладів освіти, але не мають педагогічної освіти та мають стаж роботи в одній із галузей економіки (втім, освіта – це теж галузь економіки). Такі педагогічні працівники можуть атестуватися на присвоєння кваліфікаційної категорії без дотримання послідовності, якщо мають певний стаж роботи в одній із галузей економіки (від 2 до 7 років), а саме:

  • “спеціаліст другої категорії” за наявності не менше двох років стажу роботи;
  • “спеціаліст першої категорії” – не менше п’яти років;
  • “спеціаліст вищої категорії” – не менше семи років.

Володимир Божинський, фахівець навчально-наукового інституту “Академія вчительства” Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, спеціально для “Нової української школи”

Джерело.


Повернутись вверх