facebook

Батьки, набирайтеся сил: Рада розпочала реформу дошкільної освіти – що чекати

Батьки, набирайтеся сил: Рада розпочала реформу дошкільної освіти – що чекати
Депутати мають намір змінити механізми дошкільної освіти
Після старту впровадження реформи середньої шкільної освіти у Верховній Раді України ухвалили рішення реформувати і ланку дошкільної освіти. Так, Підкомітет з раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету освіти рекомендував ухвалити у другому читанні та загалом законопроект №8030 про дошкільну освіту, повідомляється у телеграм-каналі українського парламенту.

Документ про реформування дошкільної освіти було ухвалено народними обранцями у першому читанні ще 21 березня 2023 року. Після цього під час робочої наради Голови Комітету Сергія Бабака з Міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим було порушено деякі питання щодо тексту законопроекту, зокрема це:

– організоване підвезення дітей;
– можливість медичного обслуговування вихованців у закладах дошкільної освіти;
– урегулювання питання до медичної допомоги;
– Визначення терміна “спеціальне освітнє середовище” для окремих категорій дітей з особливими освітніми потребами;
– визначення терміна “здорове освітнє середовище”, як концепту, закладеного в Указі Президента України від 25 травня 2020 року “Про Національну стратегію розвитку безпечного та здорового освітнього середовища у новій українській школі”.

Текст законопроекту передбачає впровадження механізмів доступності якісної дошкільної освіти та розвиток цієї сфери, створення максимально сприятливих умов для її стрімкого розвитку, забезпечення та балансу інтересів усіх учасників освітнього процесу у сфері дошкільної освіти (дітей дошкільного віку, батьків, педагогічних та інших працівників, засновників закладів дошкільної освіти)).

Джерело.


Повернутись вверх