facebook

Чи має право педагог забирати у здобувачів освіти телефон?

Чи має право педагог забирати у здобувачів освіти телефон?

Нормами чинного законодавства не передбачено право педагога забирати у здобувачів освіти телефон.

Відповідно до ст. 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Також необхідно звернути увагу, ст. 1 Закон України «Про освіту» зазначає – булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у ‼️тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Отже, керуючись вищевикладеним:

1.  Зберігання телефонів  окремо від здобувача освіти у навчальному кабінеті під час занять, не є позбавленням права власності учня на гаджет.

2.  З урахуванням того, що здобувачі освіти під час освітнього процесу, використовуючи гаджети,  можуть чинити дії, які мають ознаки кібербулінгу, заклад освіти має право заборонити використання їх здобувачами освіти під час уроків, якщо їх використання заважає навчальному процесу. Телефони на уроці можуть використовуватися з дозволу педагога.

У цьому питанні заклад освіти має керуватися принципом безпечного освітнього середовища.

Чтайте також:  Який порядок зарахування учнів до 10 класу закладу освіти?

Джерело:Лілія Орел

Джерело.


Повернутись вверх