facebook

Гриневич: закон про вступ з окупованих територій у виші без ЗНО є “дискримінаційним”

Ухваленням закону про вступ абітурієнтів з окупованих територій в українські виші без ЗНО Україна фактично визнає свідоцтва про середню освіту, які терористичні організації “ДНР”-“ЛНР” видають на окупованих територіях Донеччини й Луганщини

Законом про "вступ з ОРДЛО без ЗНО" Україна визнала документи про ...

Про це 3 липня 2020 року колишня очільниця Міністерства освіти й науки України Лілія Гриневич заявила в етері програми “Великий ефір Василя Зими” на Еспресо.TV.

“На мою думку, він (закон – ред.) матиме певні негативні ефекти. Цей законопроєкт вилучає поняття про те, що випускники, які здобували середню освіту в ОРДЛО, мають складати нашу державну підсумкову атестацію та отримувати тут українське свідоцтво про середню освіту… Що це означає? Це виглядає так, що ми тепер будемо визнавати середню освіту, отриману на окупованих територіях”, – сказала вона.

За словами Гриневич, закон є “дискримінаційним” щодо інших абітурієнтів.

“Друге, якщо повністю прибираються конкурсні умови, принаймні співбесіда, то як вони (абітурієнти з окупованих територій – ред.) мають довести, що вони можуть здобувати вищу освіту?”, – зазначила також Гриневич.

Крім того, на думку ексміністра, закон ударить по ВНЗ, які переїхали з окупованих територій на підконтрольні і “знекровить” їх.

“І третє дуже слабке місце цього закону. Ми думаємо, що ми таким чином розширюємо можливості випускникам. Але не враховуємо однієї речі. Що вищі навчальні заклади, які були відкриті, (освітні – ред.) центри “Донбас-Україна” і “Крим-Україна” забезпечувалися державним замовленням. Ці виші були в Донецькій і Луганській областях, а також ближче до східної частини і Криму, в Херсонській, Миколаївській тощо. Чому це важливо? Тому що внаслідок різних подій російсько-української війни в нас пішов відтік мешканців із різних міст, таких як Маріуполь, де є хороший університет, з інших міст Донеччини і Луганщини. Там є вищі навчальні заклади, викладачі й студенти, які мали велику мужність переїхати з окупованих територій в Україну, хоча все обладнання залишилося у вишах на загарбаній території”, – нагадала Лілія Гриневич.

Чтайте також:  Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти

“І от ці виші мали переважне право для вступу вступників з окупованих територій. Таким чином, у них були абітурієнти, студенти. А внаслідок ось такої зміни ми ще й отримаємо знекровлення системи вищої освіти на сході. Тому що тепер ці вступники (з ОРДЛО і Криму – ред.) не мають жодних випробувань, а можуть на підставі документів про освіту, які не визнаються в жодній країні, приїжджати і вступати в будь-який вищий навчальний заклад”, – підсумувала Гриневич.

Джерело.


Повернутись вверх