facebook

Оцінювання в НУШ хвилює вчителів більше, ніж розмір зарплати? Несподівана тенденція збентежила мережу

Оцінювання в НУШ хвилює вчителів більше, ніж розмір зарплати? Несподівана тенденція збентежила мережу

У Facebook освітяни висловили своє здивування щодо пріоритетів педагогів під час підписання електронних петицій. Зокрема, йдеться про вимогу скасувати наказ Міністерства освіти та науки (МОН) “Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання” у 5-9 класах Нової української школи. Документ зібрав 24 685 підписів з 25 тисяч необхідних.

Інформує OBOZ.UA.

Водночас петиція щодо підвищення зарплат вчителям має тільки понад 500 підписів із 25 тисяч необхідних. Попри те, що за останні три роки виплати вчителям зменшились на 15% і є найменшими в Україні, шкільних викладачів все ж більше хвилює відміна нових умов праці. На цьому зауважив вчитель інформатики Григорій Громко в дописі у Facebook.

“Судячи з петицій та активності в соцмережах, українських учителів більше хвилює оцінювання в НУШ, ніж заробітна плата, яка, за даними міністерства фінансів, фактично зменшилась на 15% за останні три роки і є найменшою в Україні”, – написав Громко.

У документі щодо скасування оцінювання, розміщеному на офіційному сайті Кабінету міністрів, зазначається, що рекомендації МОН створюють додаткове бюрократичне навантаження на вчителів. Тож, автор документу вважає за необхідне переглянути підхід, затверджений освітнім відомством. Аби електронна петиція надійшла до розгляду, потрібно набрати трохи менше 400 підписів протягом 40 днів.

Чтайте також:  В уряді пояснили, чи призведе "вчительська тисяча" до зменшення доплати до мінімального окладу

Водночас, електронна петиція щодо підвищення заробітньої педагогів значно відстає. Серед аргументів, які наводять автори, – європейський приклад та “рівень зарплати нижчий за середній в Україні”. Дата збору розпочата 15 січня, тож до кінця збору залишилося ще 63 дні.

Також на сайті уряду серед топ опинилася й електронна петиція про підвищення заробітних плат вихователям закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів. Документ був створений 3 лютого й вже набрав понад 11 тисяч підписів з 25 тисяч необхідних. Це значно більше, ніж кількість підписантів на підвищення зарплати шкільним викладачам.

Користувачі соцмережі зазначили, що вчителі зневірилися в тому, що їм підвищать зарплати, тож і не активні. Проте наголосили на тому, що роботи в педагогів додалося.

“На підвищення зарплати вже ніхто не сподівається”.

“Думаю, просто зневірилися. А я, до речі, такої петиції і не бачила”.

“Учителі, як відомо, на роботу готові навіть без грошей ходити. Р.S. У кожному жарті є частка правди. Не живуть наші освітяни у світі ілюзій, тому не вірять у силу петицій, особливо із збільшення зарплати. Та й взагалі інші тренди в суспільстві: треба колишніх учнів залучати, щоб відсудили достойну з/п чи пенсію”.

“Нам хліба не треба – роботу давай”.

“Закономірна реакція: зарплата зменшилась, а роботи додалось”.

Джерело.


Повернутись вверх