Уряд не подбав про безпечну освіту під час пандемії й не виділив коштів для садочків, шкіл та ЗВО.
У зв’язку з погіршеною епідеміологічною ситуацією, Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист, в якому рекомендує школам встановити осінні канікули, а університетам та закладам профтехосвіти перейти на дистанційне навчання. Однак такий крок уряду свідчить про результат його бездіяльності, – зазначила народна депутатка Інна Совсун.
На її думку, держава мала б подбати про безпечну освіту під час пандемії, але жодних коштів для садочків, шкіл та університетів не виділено.
І тепер усі викладачі та студенти мають заплатити важку ціну за недолуге управління уряду, ризикуючи своїм здоров’ям та якістю освіти. Чи допомогла держава студентам з тестуванням на COVID-19? Ні, не допомогла. Чи зробила тестування доступним? Відповідь також ні.
Нардепка переконана, що впродовж семи місяців уряд не зміг підготувати університети до навчання, адже спочатку їх перевели на онлайн-навчання, а потім різко на повноцінний формат офлайн. У закордонних вишах ситуація зовсім інша, розповіла пані Совсун, вони практикують змішане навчання з меншими групами та встановлюють розклад, який мінімізує контакти студентів та викладачів, тобто групи вчаться по-черзі:
Частина занять проходить онлайн, а офлайн лише ті, які не можливо якісно організувати дистанційно, як от лабораторні роботи. Чому так само не зробили в Україні? Тому що немає адекватного управління процесом на національному рівні. Чи є якісь рекомендації для роботи університету? Є, і ними користується весь світ, окрім нас.
За словами Інни Совсун, уряду необхідно було зробити такі кроки: