facebook

Який розмір доплат встановлюється педагогічним працівникам за виконання додаткових видів педагогічної роботи та іншої діяльності?

Який розмір доплат встановлюється педагогічним працівникам за виконання додаткових видів педагогічної роботи та іншої діяльності?

Окрім посадових окладів (ставок заробітної плати), що встановлюються педагогічним працівникам галузі освіти в розмірах відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557, за виконання додаткових видів педагогічної роботи та іншої діяльності, а також за педагогічний стаж та престижність педагогічної праці педпрацівникам виплачуються доплати і надбавки, зокрема:

Надбавка за стаж педагогічної роботи у наступних розмірах:

понад 3 роки – 10%,

понад 10 років – 20%,

понад 20 років – 30% посадового окладу (ставки заробітної плати) відповідно до постанови КМУ від 31.01.2001 № 78;

Надбавка за престижність педагогічної праці – у граничному розмірі 30% посадового окладу (ставки заробітної плати) (постанова КМУ від 23.03.2011 № 373).

Доплата за успішне проходження сертифікації – в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) протягом дії сертифікату (постанова КМУ від 19.02.2020 № 113).

Відповідно до Розмірів доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти Затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 р. № 1391

 

ДОПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ 

Чтайте також:  Чи законно збирати гроші з батьків у школі: роз’яснення Омбудсмена

Керівнику закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами і створено три і більше інклюзивних класи (групи), та заступнику керівника з навчальної роботи такого закладу освіти, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами – 20 %.

Педагогічним працівникам та помічникам вихователів у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти за роботу в інклюзивних класах (групах) -20%.

ДОПЛАТА ЗА ЗАВІДУВАННЯ

Викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-практичними центрами, навчально-дослідними ділянками, кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями – 10-15%.

ПІДВИЩЕННЯ ЗА ПЕДАГОГІЧНІ ТА ІНШІ ЗВАННЯ 

Педагогічним працівникам, яким за результатами атестації присвоєні педагогічні звання “вчитель-методист”, “викладач-методист”, “вихователь-методист”, “майстер виробничого навчання I категорії” – 15%.

Педагогічним працівникам, яким за результатами атестації присвоєні педагогічні звання “старший вчитель”, “старший викладач”, “старший вихователь”, “керівник гуртка – методист”, “педагог-організатор-методист”, “практичний психолог-методист”, “старший вожатий-методист”, “майстер виробничого навчання II категорії” – 10%.

Майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, міжшкільних ресурсних центрах, міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, які мають звання “Майстер-кухар”, “Майстер-кондитер” і перейшли на цю роботу з підприємств громадського харчування – 20%

Чтайте також:  Чи законно збирати гроші з батьків у школі: роз’яснення Омбудсмена

Керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи за звання “Народний майстер”- 10%.

ДОПЛАТА ЗА КЕРІВНИЦТВО

Вчителям у закладах загальної середньої освіти, викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, старшим викладачам та викладачам у закладах фахової передвищої освіти за керівництво предметними, цикловими, методичними комісіями – 10 – 15%.

ДОПЛАТА ЗА ПЕРЕВІРКУ НАВЧАЛЬНИХ РОБІТ

Вчителям (у тому числі тим, які проводять індивідуальні та групові заняття з учнями, які здобувають освіту за сімейною (домашньою) формою або на педагогічному патронажі) у підготовчих та 1-4 класах закладів загальної середньої освіти усіх типів і найменувань. Зазначена доплата встановлюється основному вчителю незалежно від навантаження – 15%.

 

Вчителям (у тому числі тим, які проводять індивідуальні та групові заняття з учнями, які здобувають освіту за сімейною (домашньою) формою або на педагогічному патронажі) у 5-11 (12) класах закладів загальної середньої освіти, викладачам, старшим викладачам у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти у таких розмірах:

з мови та літератури – 20%;

з математики – 15%;

іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення – 10%.

Зазначена доплата встановлюється залежно від педагогічного навантаження вчителя чи викладача з предметів, за якими встановлена доплата за перевірку навчальних робіт – 10 – 20%.

Чтайте також:  Чи законно збирати гроші з батьків у школі: роз’яснення Омбудсмена

ДОПЛАТА ЗА КЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО

Вчителям та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) у 1-4 та підготовчих класах у закладах загальної середньої освіти (у тому числі в закладах освіти при установах виконання покарань) – 20%.

Вчителям та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) у 5-11 (12) класах у закладах загальної середньої освіти (у тому числі в закладах освіти при установах виконання покарань) – 25%.

ДОПЛАТИ ЗА ІНШІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

Вчителям, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування комп’ютерної техніки, у закладах освіти, в яких створені кабінети інформатики – 10 – 15%.

Вчителям, викладачам та іншим працівникам у закладах освіти, які відповідають за ведення діловодства, бухгалтерського обліку, ‼️‼️‼️веб-сайту – 10 %.

Джерело:Лілія Орел

Джерело.


Повернутись вверх