“Що з цього набору слів має зрозуміти учень 5 класу?” Підручник НУШ із дивними завданнями обурив батьків
Інформує OBOZ.UA.
Підручник для 5 класу за програмою Нової української школи викликав обурення серед батьків школярів. Так, одному із завдань учням пропонується назвати слова, за допомогою яких зміст сприймається на слух. Також після прочитання тексту дітям потрібно назвати кількість звуків і букв у словах та визначити, яких звуків менше в українській мові.
На це звернув увагу директор департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко у Facebook. Він зазначив, що усе життя працює зі словом, проте не зміг зрозуміти зміст завдання, яке має виконати пʼятикласник.
“НУШ, кажете? А скажіть мені, будь ласка, що означає завдання “назвіть слова, за допомогою яких ми зміст сприймаємо на слух”? Що з цього набору слів має зрозуміти школяр пʼятого класу, якщо пʼятдесятирічний дядько, який усе життя працює зі словом, ні фіга з цього речення не зрозумів?”, – написав Сидоренко.
“А як вам це завдання: “Установіть кількість звуків і букв у цих словах. Зробіть висновок, яких звуків в українській мові більше?”, – додав він.
Чоловік ділиться, що згідно з умовою завдання, діти на прикладі випадкових слів мають встановити, яких звуків більше в українській мові. Натомість, за його словами, про те, що більше приголосних, мають розказати на уроках.
Більш того, Сидоренко навів у приклад текст, який пропонують пʼятикласникам до ознайомлення. Зокрема, речення: “Шум дощу за вікнами змішується зі звуками падінь мільйонів срібляних крапель…”.
Він зауважив, що шум дощу і є звуками падіння мільйонів срібляних крапель, а нічим іншим.
Українці долучились до обговорення і написали, що у цих підручниках дотримується принцип вибору вправ для домашнього завдання.
“У нас той самий підручник. Зате там витримується принцип, як там точно “дотримання права на вибір”, у домашках є варіанти 1,2,3 – можна вибрати меншу фігню з запропонованого”.
“Мабуть, в 6-ому буде більше цікавого. Наприклад, “скільки українок побувало у космосі?”.
“Ну, про звуки і букви – стандартне завдання. В усі роки таке було. Якість текстів – жахлива завжди. Питання не до НУШ як такої, питання до авторів підручників. Які часто не є самі вчителями. А типу методисти, науковці”.
“Класні вчителі використовують для уроків щонайменше половину власноруч підібраного матеріалу, а не ведуть усіма вправами підручників”.
“Це типу про те, що “трембіта”, “стукіт” “зашемрав” тощо мають в уяві створювати певну картинку/звук?”.