facebook

За результатами НМТ у 2023 році маємо тисячі двохсотбальників. Чи потрібний такий НМТ?

За результатами НМТ у 2023 році маємо тисячі двохсотбальників. Чи потрібний такий НМТ?

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти

Чим ближче до НМТ – тим більше про нього в інформаційному просторі. Сьогодні від однієї з ФМ-радіостанцій почув навіть рекламу безплатної «підготовки» до складання НМТ. Тобто, платні репетитори, мабуть, виходять з моди, а натомість зʼявляються безплатні…

Але лихо з ними. Є інша проблема, на яку чомусь ніхто не хоче звернути увагу. Не кажу про те, щоб її вирішити, але хоча б знайти першопричину. Як свідчать офіційні дані УЦОЯО, у 2023 році «…3 794 абітурієнти отримали максимальні 200 балів хоча б з одного предмета. Натомість 50 із них отримали такий результат усіх трьох предметів». Іншими словами, за результатами НМТ маємо тисячі двохсотбальників! ТИСЯЧІ! Хочу нагадати, що за часів ЗНО кількість двохсотбальників рахували десятками. Принаймі, на першому прийомі відмінників ЗНО  у Президента Віктора Ющенка таких було 70 осіб. Кількість тих, хто із трьох предметів набрав 200 балів, рідко коли доходила до 10 осіб. Навряд чи притомна людина скаже, що гігантський ріст кількості дуже успішних абітурієнтів у складанні НМТ – результат суттєвого поліпшення якості освіти чи роботи репетиторів. Такого чуда  не буває. Очевидно, є інші причини такого  явища. Але якими б вони не були, то чи потрібний такий НМТ? Він про що і для чого? І що такий тест вимірює?

P.S. Але, що найбільш сумно, така ситуація подобається і абітурієнтам, і батькам, і організаторам НМТ, і закладам вищої освіти…

Освітні чиновники не втомлюються розповідати про освітні втрати. Але де вони є, якщо НМТ із результатом 200 балів складає кожен десятий учасник? Хто бреше?

Джерело.


Повернутись вверх