“Працюємо над двома великими блоками”: міністр освіти розповів, чи зміниться кількість предметів у школах
Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий повідомив, що нині відомство працює над двома великими блоками предметів, які складатимуться з гуманітарних дисциплін та STEM (природничі науки та математика). Він сподівається, що вже влітку можна буде презентувати спрощені програми.
Про це посадовець розповів в інтервʼю Нromadske. Він зауважив, що спрощення не передбачає погіршення якості освіти. Проте діти повинні самі обирати теми, в які вони хочуть заглиблюватися. Нова програма також допоможе розвантажити школярів.
“Коли ми в українській літературі даємо на рік, умовно, 42 автори, то розуміємо, що діти не заглибляться у твір, якісно його не рефлексуватимуть, не матимуть часу на осмислення вчинків героїв та проживання ситуацій. А це те, заради чого ми привчаємо дітей до читання”, – каже Лісовий.
“Сьогодні штучний інтелект допомагає швидко написати будь-яке есе. Для чого ж заштовхувати дітей у ситуацію, де вони свідомо вимушені якось фальсифікувати? Нам важливо, щоб діти аналізували, щоб у них розвивалося креативне мислення, фантазія. Якщо ми будемо перевантажувати дитину, то не добʼємося цього результату”, – додає він.
Посадовець пояснює, що таке рішення важливе і для учнів, які перебувають на прифронтових, тимчасово окупованих територіях та за кордоном. Адже, нині діти вивчають забагато другорядної інформації та не мають достатньо часу на її засвоєння.
Лісовий також розповів, що нині переглядається предмет “Захист України” і його програма вже повністю переписана. Зокрема, змінений рекомендований перелік обладнання для класів та розроблена методика організації освітнього простору і процесу навчання.
“У цій дисципліні 6 модулів – серед них і домедична допомога, де є елементи тактичної медицини. Також там буде різноманітна інженерія, що передбачає, зокрема, навички управління безпілотними апаратами, радіозв’язок і різноманітні технології, пов’язані з військовим контекстом. А ще передбачили топографію і тактику: базові знання та навички”, – сказав очільник МОН.
Освітнє відомство планує, аби вже з 1 вересня цю дисципліну викладали по-новому.
Посадовець зазначає, що новий розділ зʼявиться також і у курсі “Основи здоровʼя”. Зокрема школярі вивчатимуть сексуальну освіту. За його словами, патріотично-виховна робота має бути інтегрована в існуючі курси та в освітній процес загалом. Натомість виноситися мають лише ті складові, які потребують спеціальних навичок.