facebook

“Ми обмежуємо своїх дітей”. Освітянин пояснив, чому в малих селах мають вчитися тільки учні 1-4 класів

“Ми обмежуємо своїх дітей”. Освітянин пояснив, чому в малих селах мають вчитися тільки учні 1-4 класів

Освітянин та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин запевняє, що в маленьких селах мають вчитися тільки учні 1-4 класів. Адже їм можна забезпечити достатню якість освіти і у невеликих школах. Натомість, учням середньої та старшої школи мають викладати більше дисциплін, а не всі заклади освіти забезпечені достатньою кількістю вчителів-предметників.

Посадовець каже, що у багатьох місцевостях не вистачає окремих педагогів, тож уроки замість них проводять працівники, які викладають зовсім інші дисципліни. Таким чином, обмежується доступ до освіти школярів, які б могли відвідувати більші школи у сусідніх селах. Про це Колебошин розповів в ефірі Українського радіо.

“Ми обмежуємо своїх дітей. І коли говорять: “Куди йому треба їхати, хай сидить зато біля хати”. Ця логіка дуже добре працює для 1-4 класів. Дійсно, це маленькі діти і їм можна забезпечити достатню якість освіти навіть в невеличких школах. Якщо село трохи більше, то 1-9 можна. Але якщо ми говоримо про старшу профільну, то тут починаються проблеми. Бо невелика школа, скоріш за все, не забезпечить достатню якість для дитини”, – зазначає освітянин.

Чтайте також:  Як настільні ігри впливають на розвиток математичних навичок школярів: несподівані результати дослідження

Він зауважує, що існують близько тисячі шкіл в Україні, в яких навчається не більше 50 дітей. За його словами, це невигідно й економічно, коли потрібно утримувати значну кількість вчителів на малу кількість школярів. Крім того, колектив педагогів не може забезпечити якісну освіту для всіх учнів.

“В нас є купа шкіл в країні, під тисячу, в яких біля 50 дітей. На всю школу. Тобто це менше 5 дітей на клас, на паралель. Розумієте? Це ні про яку якість. Це економічно невигідно абсолютно, бо треба утримувати і будівлю цієї школи, і треба колектив утримувати на отаку маленьку кількість. Більше того, якщо в колективі один вчитель уходить, ну, наприклад, пішов вчитель хімії. А ти не можеш фізично в радіусі 30 км знайти вчителя хімії, бо їх тут просто немає”, – каже Колебошин.

Він додав, що підтвердженням низькому рівню якості освіти у селах також є і дослідження. Зокрема, останнє з них – PISA-2022 показало, що школярі з сільських місцевостей значно відстають у знаннях від своїх однолітків з міста.

Джерело.


Повернутись вверх