facebook

Зменшення кількості предметів у школі веде до деградації дітей, – Співаковський

Зменшення кількості предметів у школі веде до деградації дітей, – Співаковський

Український освітній експерт Володимир Співаковський вважає, що зменшення кількості предметів у школі призведе до деградації розуму у дітей. За його словами, коли виникає дефіцит знань, то мозку немає куди розвиватися.

Про це Співаковський розповів в інтервʼю OBOZ.UA. Він зауважив, що є учні, які ходять до школи навчитись, а є інші – які хочуть не втомлюватися. Освітянин пояснює, що за останні 100 років в світі зʼявилися десятки нових наук і тисячі відкриттів, але більшість людей дотримуються старої системи освіти.

“Одні ходять до школи, щоби навчитися. А інші – щоб не втомлюватись. Більшість людей є бранцями старої системи освіти, звідки ще з середньовіччя до нас перекочували 15-20 предметів. Хоча за останні 100 років світ уже сто разів перевернувся: з’явилися десятки нових наук і тисячі відкриттів. Але система освіти до них сліпа. А так не повинно бути. Зменшення кількості предметів та знань веде до деградації ерудиції та розуму. У разі дефіциту знань мозку нема куди розвиватися”, – запевнив Співаковський.

Він зауважує, що діти перевтомлюються у школі не від кількості уроків. За словами фахівця, на учнів впливають голосні крики на перервах, міністреси протягом дня та нецікаві заняття, які вимотують школярів.

Чтайте також:  У 6 чи 7 років? Психологиня Марія Сичинська пояснила, коли краще віддавати дитину в школу

Співаковський запевняє, що у хороших школах, навпаки, додають нові теми у навчанні. На думку освітнього експерта, на уроках варто ввести пропорцію, яка передбачатиме 50% академічних наук та 50% інтегрованих кейс-уроків. Крім того, необхідно визначити спектр цілей, які будуть привабливими для школярів, та яких би вони хотіли досягти.

Джерело.


Повернутись вверх