facebook

“Діти і батьки побачать, що бувають хороші кабінети фізики та хімії”: у МОН пояснили, що зміниться після реформи середньої освіти

“Діти і батьки побачать, що бувають хороші кабінети фізики та хімії”: у МОН пояснили, що зміниться після реформи середньої освіти

Після впровадження реформи середньої освіти в учнів зменшиться кількість обовʼязкових предметів до 10-12, а готуватися до складання іспитів можна буде без репетиторів. На цьому зауважує членкиня комітету освіти, науки і інновацій Наталія Піпа. За її словами, школярі та їхні батьки зможуть побачити, що бувають хороші кабінети фізики та хімії.

Про це посадовиця розповіла в інтервʼю Телеграфу. Вона запевнила, що завдяки реформі зміниться освітнє середовище та краще виглядатимуть школи.

“Батьки побачать результати, що, по-перше, буде краще освітнє середовище, школи кращий вигляд матимуть. По-друге, діти і батьки побачать, що бувають хороші кабінети фізики та хімії, бо створити в трьох школах у районі гарний кабінет фізики та хімії значно складніше”, – зазначила Піпа.

Вона запевняє, що коли школярі почнуть готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання самостійно, а батькам не потрібно буде винаймати репетиторів, тоді вони зрозуміють цінність такої реформи.

За словами Піпи, якщо дорослі не хочуть, аби підлітки виїжджали згодом до Польщі, то їм потрібно надати можливість доступу до освіти в районних ліцеях. Посадовиця навела як приклад іноземний досвід і запевнила, що так роблять Німеччина, Велика Британія, США та Польща.

Чтайте також:  Стало відомо, що впливає на розмір зарплати вчителя у 2024 році

“Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина виїжджала потім у Польщу, дайте їй можливість їздити в районний центр у ліцей. Таким шляхом пішла Польща, Німеччина, Велика Британія, США. Коли дитина має частину обов’язкових предметів, а частину – в межах початкової профілізації, де є фінансова грамотність, сексуальна освіта, де є якісь прикладні речі, то тоді батьки змінюють свою думку”, – сказала депутатка.

Нагадаємо, у старшій школі після реформування викладатимуть фізики, хіміки та математики. Держава хоче, щоб професія вчителя стала престижною. Саме тому школярі 10-12 класів мають отримувати знання від людей, які отримали педагогічну складову в межах своєї фахової освіти. Протягом пілотного періоду старшої школи стане зрозуміло, які саме блоки потрібно покращити. Крім того, МОН планує організовувати підвищення кваліфікації для директорів, методистів та вчителів і посилювати менеджмент створених класів.

Джерело.


Повернутись вверх