facebook

Як нараховується педагогічний стаж: юридичний коментар

Як нараховується педагогічний стаж: юридичний коментар

Юристи пояснюють механізм нарахування педагогічного стажу.

Педагогічний стаж – це час роботи на педагогічних та науково-педагогічних посадах, – пишуть на сайті «Говоримо про освіту».

Весь перелік таких посад визначений в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічним та науково-педагогічних працівників».

Отже, якщо працівник прийнятий на таку посаду, педагогічний стаж починає нараховуватись автоматично з дня початку роботи. Жодних додаткових дій зі сторони працівника чи роботодавця робити не потрібно.

Основною перевагою, яку надає педагогічний стаж, є можливість отримати надбавку до зарплати та право на пенсію за вислугу років.

 

Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка (паперова чи електронна) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Відповідальність за обчислення стажу покладається на роботодавця.

Отже, роботодавець зобов’язаний контролювати стаж педагогічного працівника виключно для правильного нарахування надбавок до зарплати та обчислення строків для оформлення пенсії.

Чтайте також:  Як провести Останній дзвоник 2024: Ідеї, актуальні для воєнного часу

Розмір надбавки вираховується у відсотках та тривалості роботи в освітній галузі, а саме: до 3 років педагогічного стажу – 0%; від 3 до 10 років – 10%; від 10 до 20 років – 20%; більше 20 років – 30%.

Відповідно до законодавства, працівники освіти мають право на пенсію за вислугу років після досягнення 55 років і за наявності необхідної кількості спеціального стажу роботи. Раніше педагогічні працівники виходили на пенсію за вислугу років незалежно від віку.

Джерело.


Повернутись вверх