facebook

Дітей “розселятимуть” по класах: з вересня для всіх шкіл вводять нові правила

Дітей “розселятимуть” по класах: з вересня для всіх шкіл вводять нові правила

З вересня кількість учнів у 1-х класах не повинна перевищувати 24. Експерт з освіти з Центрального офісу реформ Сергій Дятленко оголосив про це, посилаючись на одне з положень закону “Про повну середню освіту”.

Це обмеження застосовується лише до набору учнів до 1-го класу. Інші класи початкової школи не торкнулися цієї зміни.

На думку експерта, це правило легко застосовуватиме у населених пунктах із великою кількістю майбутніх першокласників. Однак у сільських школах виконати цю вимогу буде трохи складніше. “Якщо в селі зараз всього 26 першокласників, то створювати 2 не повністю заповнені класи буде дорого (давайте будемо розважливими).

​​Важливим обґрунтуванням є можлива міграція населення під час війни. Я вважаю, що розділяти на 2 класи варто, якщо кількість учнів стабільно перевищує 28. Ми боремося не за 35, а за 10”, – наголосив Дятленко. Це нововведення викликало багато дискусій у суспільстві.

Одні вважають, що обмеження у 24 учні у класі дозволить забезпечити якіснішу освіту, оскільки вчитель зможе приділити більше уваги кожній дитині. Інші вважають, що таке правило може створити проблеми для сільських шкіл, де чисельність учнів не завжди відповідає цим нормам.

Чтайте також:  Стало відомо, що впливає на розмір зарплати вчителя у 2024 році

Однак, незалежно від цього погляду, важливо пам’ятати, що метою будь-яких змін в освітній сфері має бути забезпечення якісної та доступної освіти для всіх дітей, незалежно від їхнього місця проживання чи соціального статусу.

Зрештою, зусилля у цьому напрямі мають сприяти розвитку суспільства загалом та підвищення його конкурентоспроможності на світовій арені.

Джерело.


Повернутись вверх