facebook

Не більше 24 дітей у класі. Що зміниться з 1 вересня в початковій школі та чому це може стати проблемою для сіл

Не більше 24 дітей у класі. Що зміниться з 1 вересня в початковій школі та чому це може стати проблемою для сіл

В Україні з 1 вересня 2024 році у класах початкової школи має бути не більше 24 учнів. Відповідна норма стосуватиметься лише набору до перших класів, інших таке переформатування не зачепить.

Про це повідомив освітній експерт Сергій Дятленко у Facebook, посилаючись на одну із норм прикінцевих положень Закону “Про повну загальну середню освіту”. Він зауважив, що це може стати проблемою для сіл. Адже якщо в таких школах всього 26 першачків, то створювати 2 неспроможні класи буде складно.

“Якщо в селі на сьогодні всього 26 першачків, то створювати 2 неспроможні класи ще й накладно (вмикаємо здоровий глузд). Серйозним обґрунтуванням є можлива міграція контингенту під час війни. Думаю, що ділити на 2 класи варто, якщо кількість учнів стабільно більша 28. Боремося проти 35, а не за 10”, – написав фахівець.

Він зауважив, що так норму легко буде застосовувати для населених пунктів зі значною кількістю майбутніх першокласників. Наприклад, якщо раніше 86 першокласників розділяли на 3 класи, то нині таких буде вже 4.

Нагадаємо, в Україні прийом документів у перший клас триватиме до 31 травня. Згідно із законодавством, кожна школа окремо визначає дату початку набору першокласників, але це має відбутися не пізніше 1 травня. Крім того, певні категорії школярів можуть бути зараховані вже до 1 червня. Для того, аби дитину записати до закладу освіти, батькам потрібно надати певні документи.

Чтайте також:  На виході багато "браку". Освітянин дав жорстке пояснення малим зарплатам вчителів в Україні

Джерело.


Повернутись вверх