facebook

Лікарчук про 12-річну систему освіти: випускники не повинні закінчувати школу в дітородному віці, Європа це врахувала

Лікарчук про 12-річну систему освіти: випускники не повинні закінчувати школу в дітородному віці, Європа це врахувала

Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти та доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук запевняє, що випускники не мають закінчувати школу у 19 років, відповідаючи на питання про запровадження реформи старшої школи. За його словами, додати один рік потрібно “знизу” і наводить у приклад Європу, де навчання починається з 3-5 років, аби учні не виходили із закладу освіти у дітородному віці.

Про це освітянин розповів в інтервʼю OBOZ.UA. Він зауважив, що якість освіти залежить від мотивації отримати якісні знання та продуктивної роботи вчителя.

“Ми чи не єдина країна в Європі, в якій немає 12-річки. Але при цьому соромʼязливо мовчимо, що в інших країнах відлік 12 років розпочинається із 3,4,5 років. Щоб випускники не закінчували 12-річку в дітородному віці… Між іншим, коли лише починали говорити про 12-річку, то я особисто наполягав і переконував у тому, що один рік потрібно додати знизу… Це також дуже важливий мотиваційний чинник: чи варто дитину віддавати до школи, яку вона закінчить майже у 19 років”, – зазначає Лікарчук.

Нагадаємо, заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький зазначив, що Україна має обовʼязково перейти на 12-річну систему освіти. Зокрема, він підкреслив, що ми єдина країна Європи, яка цього ще не зробила. За його словами, університет – це місце для дорослих, куди мають вступати відповідальні та з певним світоглядом люди.

Чтайте також:  "Працюємо над двома великими блоками": міністр освіти розповів, чи зміниться кількість предметів у школах

Читайте другу частину інтерв’ю на OBOZ.UA у понеділок, 29 квітня. Ігор Лікарчук розповість про “підводні камені” НМТ, відтік абітурієнтів закордон та проблеми пілотування реформи старшої школи.

Джерело.


Повернутись вверх