facebook

“Діти як діти, а ти дебіл?” Що не так зі Споком і Карнегі та як батьки несвідомо виховують невдаху

“Діти як діти, а ти дебіл?” Що не так зі Споком і Карнегі та як батьки несвідомо виховують невдаху

Український психіатр та доктор медичних наук Олег Чабан запевняє, що батьки виховують своїх дітей так, як виховували їх і найчастіше вважають, що така модель єдино правильна. Так, каже фахівець, хтось лупцює, щоб “направити на путь істинний”. А хтось робить це у стилі вихованої безпорадності кажучи, що у всіх діти як діти, а у нього дебіл.

Експерт запевняє, що таким чином дорослі виховують зі своїх дітей невдах. Крім того, за його словами, це відобразиться у підлітковому віці, коли школяр знайде собі подібних бунтарів і буде реалізовувати закладену у підсвідомість батьками програму. Про це психіатр розповів в інтервʼю Юлії Бориско.

“Батьки виховують так, як їх виховували. І вони вважають, що це єдина правильна модель, що треба так виховувати. Хтось до сих пір ремінь піднімає на дитину, тому що того лупцювали. І вважає: “А як направити на путь істинний?”. За цигарки, або ще там за щось. Хтось виховує в стилі вихованої безпорадності: “Ти що дебіл? Скільки раз тобі говорити? Ти що це завдання не можеш зробити? Всі діти як діти, а ти у мене дебілісімо”. Все, росте дебіл. Ти програмуєш його своїми словами, кожним словом вкоріняєш”, – каже Чабан.

Чтайте також:  У 6 чи 7 років? Психологиня Марія Сичинська пояснила, коли краще віддавати дитину в школу

Експерт з психіатрії ділиться, що не так давно всі захоплювалися рекомендаціями американських педіатра Бенджаміна Спока та письменника Дейла Карнегі. Він запевняє, що, попри те, що всі намагалися виховувати дітей за порадами цих авторів, щасливих людей більше не стало. Натомість, діти виросли ліцемірними.

Чабан запевняє, що реалії життя розходяться з тим, що пишуть у книгах і макети, які там пропонують не завжди працюють.

Джерело.


Повернутись вверх