facebook

“Які вазони треба ставити на підвіконня?” Колишній очільник УЦОЯО назвав сертифікацію вчителів “ганебним шоу”

“Які вазони треба ставити на підвіконня?” Колишній очільник УЦОЯО назвав сертифікацію вчителів “ганебним шоу”

Колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти та доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук зазначає, що вчителі, замість того, аби виконувати професійно орієнтовані тести на сертифікації педагогів, відповідали на питання про те, які вазони потрібно ставити на підвіконня. За його словами, таке незалежне оцінювання в українському витворі не можуть зрозуміти за межами країни.

Експосадовець каже, що тих вчителів, які йдуть на таке шоу трохи набратися ганьби, можна зрозуміти, адже вони таким чином отримають 20% надбавки. Проте, на його думку, сертифікація не має стосунку до поліпшенням якості освіти. Про це Лікарчук розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

“Я розумію вчителів, які проходять атестацію. Задля 20% надбавки до зарплати можна й трішки набратися ганьби, шукаючи відповідь на запитання про вазони чи аналогічні їм. Я розумію кілька сотень чиновників, які організовують і проводять цю атестацію: свою зарплату хоч чимось потрібно відпрацьовувати”, – сказав колишній директор УЦОЯО.

“Але не можу зрозуміти, який стосунок має сертифікація до поліпшення якості освіти. Не чув про черги батьків, які хочуть віддати своїх дітей у руки саме сертифікованих вчителів. Я вже мовчу про тих педагогів, які сертифікацію завалили. Але продовжують працювати там, де й працювали. То для чого потрібне таке шоу?”, – додав він.

Чтайте також:  Літні канікули всього 6 тижнів: батьки в паніці, школярі у сльозах

За його словами, нинішня сертифікація вчителів має гібридну форму радянської моделі атестації педагогів та європейської освітньої практики. Тож в Україні, намагаючись осучаснити атестацію, придумали власну модель сертифікації, проте залишили й атестацію.

Лікарчук звертає увагу, що суттєва відмінність між ними у тому, що під час сертифікації вчителя оцінюють зовні, а під час атестації – колеги в закладі освіти. Саме це зовнішнє оцінювання, каже експосадовець, й набуло анекдотично-маразматичних форм.

Він також зазначив, що найбільшим безглуздям сертифікації вчителів виявилося онлайн-оцінювання.

“Але найбільшим безглуздям у сертифікації є онлайн-оцінювання роботи вчителя т.з. “експертами”, яких виявилася сила-силенна. Навряд чи якийсь справжній експерт візьметься онлайн оцінити роботу кухаря з приготування борщу, а от щоб оцінити роботу вчителя онлайн – знайшлася тьма охочих”, – зазначив Лікарчук.

Джерело.


Повернутись вверх