facebook

Менше говоріть, більше запитуйте. Як допомогти дитині адаптуватися в новому класі чи школі

Менше говоріть, більше запитуйте. Як допомогти дитині адаптуватися в новому класі чи школі

Коли діти переходять до нового класу, вони стикаються з адаптацією до нових вчителів, однокласників та підвищенням очікувань щодо їхніх успіхів у навчанні. Для багатьох школярів такі зміни можуть бути одночасно захоплюючим і лякаючим, оскільки вони орієнтуються в незнайомих просторах, намагаючись задовольнити багато нових вимог.

Батьки відіграють вирішальну роль, допомагаючи своїм дітям справлятися з цими проблемами. Фахівці запевняють, що дорослим потрібно в цей час навчитися підтримувати своїх синів та доньок та уважно їх слухати, повідомляє Тimesofindia. Зокрема, їм також варто більше запитувати школярів про їхній день або якісь труднощі у школі.

Також експерти радять заздалегідь обговорити з дитиною майбутні зміни, наголошуючи на позитивних моментах і запевняючи, що нервувати – це нормально. Крім того, хлопців та дівчат варто заохочувати брати участь у позашкільних заходах або ініціативах, де вони можуть знайти нових друзів зі схожими інтересами.

Школярам також потрібно допомогти переглянути їхні навчальні матеріали та надати підтримку в тих сферах, де вона може знадобитися, аби вони відчували впевненість у своїх здібностях. Крім того, батькам важливо дізнатися інформацію про вчителів. Відкрите спілкування з педагогами, на думку фахівців, допоможе отримати необхідну підтримку у школі.

Чтайте також:  Батьки готуйтеся: навчання у школах різко зміниться

Для дітей важливо, аби їхні навіть незначні досягнення відзначалися дорослими. Таким чином, у них будуть створюватися позитивні асоціації з навчанням та підвищуватиметься їхня впевненість і мотивація.

Також експерти радять створити вдома сприятливе середовище, де школярі зможуть висловлювати свої емоції та обговорити труднощі, з якими вони можуть стикнутися у школі.

Своїми порадами щодо адаптації школярів у новому колективі поділилась й українська психологиня Світлана Ройз в інтервʼю ЗМІ. За її словами, батькам заздалегідь потрібно звернути увагу на режим дня. Також дітям потрібно дати можливість самим збиратися до школи та мати свій “робочий” простір.

Крім того, експертка зауважує, що учень повинен ознайомитися з інфраструктурою закладу освіти і мати уяву про безпечність простору.

Фахівчиня радить розповісти дітям про різних реакцій з боку однолітків та навчити озвучувати свої думки та переживання.

Ройз зауважує, що школа може викликати відчуття стресу, тривоги чи низької самооцінки. Саме тому експертка радить якомога більше спілкуватися з дітьми про те, що вони відчувають, пояснювати та підтримувати.

Джерело.


Повернутись вверх