facebook

Реформа старшої школи: кількість предметів скоротять, 45% випускників вирушать до ПТУ

Реформа старшої школи: кількість предметів скоротять, 45% випускників вирушать до ПТУ

В Україні буде проведено масштабну реформу старшої школи. Кількість предметів планують різко скоротити. Також очікується популяризація професійного навчання – до ПТУ мають вирушити щонайменше 45% усіх випускників.

Найближчим часом учням після дев’ятого класу потрібно буде зробити вибір між академічним та професійним навчанням в останні три шкільні роки. Визначатися із професією потрібно буде у старших класах. Популяризуватиметься професійна освіта, яка відповідає потребам ринку праці.

На цей момент лише 35% випускників дев’ятих класів обирають професійну освіту, тоді як у Німеччині, Швейцарії та Австрії – до 70%. У більшості європейських країн намагаються випускати понад 50% студентів із професійною освітою. У Міносвіти вважають, що до профтехучилищ потрібно спрямовувати щонайменше 45% випускників.

Для цього слід змінити систему шкільної освіти. Секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа зазначила, що діти мають здобувати по-справжньому якісну освіту з тих предметів та профілю, який їх цікавить.

Ті, хто планує навчання у вишах, вирушать до академічних ліцеїв і готуватимуться до вступу на обрану спеціальність. Ліцеї створюватимуть там, де багато учнів: чим більша установа, тим більше можна сформувати груп різного профілю та зібрати сильнішу команду педагогів. Діти зможуть доїжджати до ліцею на спецтранспорті або жити в пансіонах при навчальних закладах.

Чтайте також:  У 6 чи 7 років? Психологиня Марія Сичинська пояснила, коли краще віддавати дитину в школу

“У нас попереду відновлення України, нам все більше потрібні робітничі спеціальності”, – пояснила народна обраниця.

Навантаження на дітей слід зменшити. Замість 17 предметів у старшій школі мають намір залишити 11-12.

Таким чином, кількість випускників училищ та якісна освіта, які працюють не за фахом, зменшиться. У студентів буде можливість зрозуміти, що професія їм не до вподоби та вчасно змінити її.

Пілотування проєкту в окремих навчальних закладах розпочнеться у 2025 році. Реформу мають реалізувати до 2033 року.

Джерело.


Повернутись вверх