facebook

Трикутник булінга вчителів: діти, батьки, адміністрація

Трикутник булінга вчителів: діти, батьки, адміністрація

Про булінг (цькування) говорять зараз багато. Булінг може стати причиною сильної психологічної, а іноді й фізичної травми. Де шукати допомогу дітям, які страждають від булінгу? Мало хто з однокласників достатньо сміливий, щоб підтримати учня, якого булять. Залишаються батьки та небайдужі дорослі.

А якщо від булінгу страждає вчитель? Розкажу декілька випадків зі свого досвіду.

Історія 1. Група старшокласників
Група старшокласників знущається з молодої вчительки: зламують її акаунт в соцмережі, заповнюють його порнографічним контентом. Псують вчительський стілець, пишуть непристойні повідомлення на дошці, зустрічають реготом в коридорах, підсовують дохлих мишей під двері квартири… Адміністрація мовчить, колеги тільки кажуть: «Не звертай уваги». Але це якось не допомагає. Важко передати почуття цієї молодої жінки. Одне можу сказати: вона пішла зі школи й більше ніколи туди не повернеться.

Історія 2. Учень з ігровою залежністю
В клас прийшов хлопець з ігровою залежністю, який змінив вже не одну школу. Щоб отримати можливість грати на телефоні під час уроків, він голосно співав, кидав у вчительку книжками та олівцями, ховав її особисті речі, перевертав парти, викрикував образливі висловлення про неї.

Нагадаю, що в школі не можна виганяти учня з уроку. Адміністрація мовчить, бо сама дозволила цьому хлопцю відвідувати школу. Батьки дитини теж мовчать, вони давно здалися, і «купують» мирну атмосферу вдома за допомогою телефона. Шкільний психолог зазнав фіаско: розмови «по душах» не допомогли…

Чтайте також:  Завтра школи не відкриють: чому 18 та 19 листопада скасували навчання

Історія 3. Тиск з боку батьків
Особливо часто подібні історії відбуваються в випускних класах. Вчитель поставив не ту оцінку, на яку розраховував учень. Перездавати та переписувати учень не хотів. А його батьки вирішили, що легко залякають вчителя, і, все ж таки, зможуть отримати бажаний бал. Почалися нічні дзвінки з погрозами, жалоби адміністрації про «низький рівень викладання, нездорову атмосферу в класі», образливі й принизливі повідомлення в усі месенджери…

Впевнена, що у кожного вчителя є схожі історії, які відбулися або з ним, або з колегою.

Крім булінгу з боку учнів та їхніх батьків, вчителі іноді потерпають від булінгу з боку адміністрації навчального закладу чи колег. Найчастіше, це – непрямий булінг. Збільшення навантаження без узгодження з працівником, побудова незручного розкладу, постійні перевірки, догани, порушення власного простору, приниження досягнень вчителя, перебільшення помилок («роздмухування з мухи слона»), і, звісно, плітки, плітки, плітки…

Як захистити себе
Варіантів, на жаль, не так і багато. Одне я знаю напевно: мовчки терпіти точно не варто. Хотілося б, щоб була незалежна організація, яка захищала б вчителів, в яку міг би звернутися кожен, хто потерпає від булінгу, і якщо після розслідування факти підтверджуються, винні були б покарані. Хто за?

Чтайте також:  Вже з 2025 року: правила навчання різко зміняться – окрім іспитів, усіх зобов'яжуть пройти дуже складну процедуру

Джерело.


Повернутись вверх