facebook

У МОН оприлюднили деталі вступної кампанії на творчі спеціальності

У МОН оприлюднили деталі вступної кампанії на творчі спеціальності
2024 року вступники на творчі спеціальності в Україні обов’язково повинні складати та мати результати НМТ. Також вони проходитимуть творчий конкурс.

Джерело:Міносвіти України
У Міносвіти України заявили, що вступ до вишів потребує підтвердження знань, здобутих у школах. Тож складання мультитесту, зокрема й для творчих спеціальностей, є обов’язковим.

Що мають знати вступники на творчі спеціальності у 2024 році
Таку вимогу послідовно відстоює МОН у межах політики держави з посилення якості вищої освіти.
Творчий конкурс є ключовим критерієм для вступу на мистецькі спеціальності і має найбільший вплив на конкурсний бал вступника – 60%. Результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного бала, ніж творчий конкурс — по 10% конкурсного бала за кожний предмет,– наголосили у МОН.

І уточнили: для вступу на творчі спеціальності у разі розподілу ваги балів між творчим конкурсом і НМТ на рівні 60 – 40 – бали з кожного предмета мультитесту відіграватимуть невирішальну роль у сумі загального вступного бала. Все ж вони матимуть місце, адже це свідчитиме про готовність вступника до навчання у виші.

Також складання НМТ дає можливість вступнику подавати заяви для вступу не лише на мистецькі, але й на всі інші спеціальності. При цьому абітурієнт може обрати місце навчання з урахуванням результатів конкурсного відбору.

Чтайте також:  Карпачов дав поради школярам і батькам, як обрати спеціальність під час вступу: слід звертати увагу на два моменти

МОН просили скасувати НМТ для вступу на творчі спеціальності

  • Ректор Національної музичної академії України імені Чайковського Максим Тимошенко від імені ради ректорів мистецьких вишів подав звернення до МОН щодо скасування НМТ для вступу до мистецьких ЗВО.
  • Він прагне, аби вступ відбувався лише на основі творчого конкурсу.
  • Ректор Академії навіть анонсував протест студентів.
  • На його звернення відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
  • Міністр акцентував, що результати НМТ для вступу на творчі спеціальності будуть потрібні (на відміну від 2023 року).
  • Все ж, за словами посадовця, результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного бала, ніж творчий конкурс.

Джерело.


Повернутись вверх