facebook

Скасувати НМТ для вступників: відповідь Лісового на заклик ректорів мистецьких вишів

Скасувати НМТ для вступників: відповідь Лісового на заклик ректорів мистецьких вишів

Інформує Всеосвіта.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий відреагував на звернення ректорів мистецьких університетів скасувати НМТ під час вступу до мистецьких вишів. Якою була реакція посадовця — читайте в матеріалі.

Лист-звернення міністру освіти Оксену Лісовому направили наприкінці лютого. Сьогодні, 8 березня, ректор Національної музичної академії України імені Чайковського Максим Тимошенко, один із підписантів, опублікував нове звернення: оскільки відповіді від міністерства не було, близько 3 тис. студентів, викладачів, батьків та інших учасників мають намір організувати акцію протесту під МОН з продовженням на Майдані Незалежності. Своєю чергою Оксен Лісовий впродовж дня відповів на лист публічно, у соцмережі. Він наголосив, що навчання в мистецькому університеті — це поміж практики і розкриття таланту, ще й здобуття теоретичних знань.

Таким чином, очільник МОН України негативно відреагував на заклики скасувати НМТ під час вступу до мистецьких університетів. У своєму дописі в соцмережі Facebook він дав зрозуміти, що в міністерстві цього робити не планують. Лісовий пояснив, що фундаментальні знання з обов’язкових предметів — української мови, історії України, математики та одного предмета на вибір, обов’язково повинен мати кожен вступник.

Чтайте також:  Карпачов дав поради школярам і батькам, як обрати спеціальність під час вступу: слід звертати увагу на два моменти

Побачив звернення від ректора Національної музичної академії України все ще імені Чайковського. У ньому викладена вимога — скасувати НМТ для вступу до мистецьких ЗВО, інакше анонсують акцію протесту за участі студентів (які вже вступили), профспілок, батьків тощо, — написав високопосадовець.

Освітній дисонанс

За словами міністра, в частині європейських мистецьких університетів вступ відбувається лише на підставі персонального портфоліо, творчого конкурсу, іноді теоретичного іспиту та співбесіди.

Що ще є в європейських університетах — це розуміння цінності вищої освіти. Навчання в мистецькому університеті — між практикою та розкриттям таланту, ще й здобуттям теоретичних знань. Художники, як правило, це дуже освічені та ерудовані люди, — зауважив він.

Міністр наголосив, що головна функція вишів полягає не в тому, щоб зарахувати якнайбільше студентів, а в тому, щоб надати дітям можливість здобути якісну освіту у своїй державі. Навіть попри те, що студенти-контрактники — це джерело наповнення бюджетів ЗВО.

Розумію, що студенти-контрактники для університетів — це, серед іншого, джерело наповнення спецфонду закладу, який використовують для поліпшення матеріально-технічної бази вишу, виплати зарплат тощо. І це нормально. Водночас слід пам’ятати, що ключове завдання університетів — не набрати якомога більше студентів (нагадаю, що кількість вступників зменшується — конкуренція за них зростає), а створити всі необхідні умови для здобуття студентами якісної вищої освіти, — підсумував міністр.

Джерело.


Повернутись вверх