facebook

Заочне навчання не обмежуватиметься лише відвіданням сесії

Заочне навчання не обмежуватиметься лише відвіданням сесії

МОН розробляє рішення, що мають вдосконалити і підвищити якість заочної форми навчання.

Міністерство освіти і науки розробляє низку рішень, що мають вдосконалити і підвищити якість заочної форми навчання.
Про це в інтервʼю Тhe Ukrainians сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, у МОН планували скасувати заочну освіту, але після отримання зворотного звʼязку від громадськості ухвалили рішення про вдосконалювати заочне навчання.

«Спочатку ми справді думали про скасування заочної освіти, бо вважали, що простіше вдосконалити дистанційну форму і нею замінити заочну. Але порадились, отримали певний фідбек від багатьох ректорів, депутатів, громадськості і пішли іншим шляхом: ухвалили рішення не скасовувати, а вдосконалювати заочне навчання. Сьогодні ця форма дуже популярна – є 290 тисяч студентів на різних програмах», – зазначив заступник міністра.

Вонночас він підкреслив, що необхідно також розуміти, що заочна форма не відзначається високою якістю.

Найчастіше, на жаль, йдеться це про отримання диплома, а не про здобуття компетентностей, знань чи вмінь.

«Тепер перед нами стоїть завдання змінити цю ситуацію. Вже зараз для цього ми розробляємо низку рішень. Наприклад, збільшити кількість віртуальних контактних годин викладачів зі студентами, а також запровадити проміжні перевірки знань для студентів, а не залишати все на сесію. Це вкрай важливо, особливо зважаючи на значною мірою дистанційний формат навчання», – наголосив Винницький.

Чтайте також:  Карпачов дав поради школярам і батькам, як обрати спеціальність під час вступу: слід звертати увагу на два моменти

Джерело.


Повернутись вверх