Про тривалість виконання завдань із самопідготовки (про домашні завдання)
Санітарний регламент для ЗЗСО вже діє три роки. Але чи всі його читали, чи знайомі з ним?
Наприклад: п 6. Частини V вказує, що:
“Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час НЕ рекомендується БІЛЬШЕ 1 ГОДИНИ у 3-5 класах та 1,5 години у 6-9 класах, 2 години – у 10-11(12) класах.
Учням 1-2 класів НЕ рекомендуються обов’язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час.”
Я знаю про це і – не перевантажую своїх учнів! Завдань на самопідготовку (домашніх) даю дуже мало, а іноді – не даю зовсім! Ми все вчимо у класі!
Діти стараються, працюють, пишемо майже кожного дня коротенькі самостійні роботи з вивченого на уроці, перевіряємо свої знання, проговорюємо що важливе для запам’ятовування та розуміння, обмінюємося думками щодо вивченого…тощо.
Ще у нас у класі працюють добре “Кроки без мороки”
(Цей готовий алгоритм успішної роботи за посиланням: друкуйте, ламінуйте і причепіть у класі)
Мої уроки переважно побудовані так:
1. Актуалізація
2. Мотивація
3. Новий матеріал( вивчення, обговорення, дослідження, розуміння…)
4. Застосування нових знань. (зі мною і – самі)
5. Аналіз ( перевірка)
6. Оцінювання ( формувальне – кольорове)
7. Обмін думками
Якщо діти у класі повністю засвоюють вивчене і не перевантажені домашніми завданнями – то вони навчаються з радістю, мають високий рівень засвоєння знань, їм вчитися легко, вони бачать свій успіх! А якщо давати завдання додому, то треба орієнтуватися, що у цю 1 годину на самопідготовку (3-4 класи) входить і читання, і письмо вправ.
Декому з колег здається, що багато завдань додому щодня (і з підручника, і з додаткових зошитів, і з тренажерів, і на картках…) – це дорога до міцних знань. Ні, це не так!
Це перевтома, яка принесе з собою байдужість та ненависть до навчання, стане дитині НЕ радістю пізнання, НЕ легкою дорогою до успіху, а – ТЯГАРЕМ!
Ми повинні розуміти, що ми працюємо з малими дітьми (6-10 років) і перевантажувати їх НЕ можна! Дитина має ЛЮБИТИ ВЧИТИСЯ, а ми ( вчителі) маємо створювати умови для успішного, легкого, радісного навчання!)