facebook

Має бути дисципліна, а навчання починається з пелюшок: учителька пояснила, чому за любов дітей до читання відповідальні батьки

Має бути дисципліна, а навчання починається з пелюшок: учителька пояснила, чому за любов дітей до читання відповідальні батьки

Українська вчителька зарубіжної літератури Леся Сич пояснила, чому за любов дітей до читання відповідальні батьки. На її думку, навчання починається не у дитсадку або школі, а з пелюшок. Педагогиня запевняє, що дати знання можна тому, хто може їх взяти, і радіє, коли мами купують спеціальні книжки та навчають малюків з допомогою картинок, звуків тварин та слів. Вона вірить, що такі малюки будуть вчитися у майбутньому.

Натомість, за її словами, коли хлопчикам та дівчаткам змалечку дають телефони – це добром не закінчиться. Своєю думкою Сич поділилась у Facebook. Вчителька запевняє, що навчання починається з дисципліни і її питанням мають займатися всі – Міністерство освіти та науки, школи, соціальні структури та батьки. Водночас дорослі, які виправдовують невихованість дітей, підсвідомо виправдовують і себе у тому, що вони не справились.

“Хтось в соцмережах сказав: ваша дитина не гіперактивна, вона невиховований бовдур. Грубо? Так. Чи погодяться з такою думкою батьки? Ні! Коли батьки виправдовують невихованість своїх дітей, підсвідомо виправдовують себе – не справились. Питання дисципліни – глобальне. Цим мають перейматися всі: МОН, батьки, школа, соціальні структури”, – пише Сич.

Чтайте також:  Реформа профільної середньої освіти: на що очікувати учням?

Крім того вона запевняє, що найкраще діти навчаються у житті і приводить у приклад ситуацію у супермаркеті, коли молодий тато підняв на руки сина 4-х років, пояснюючи, які цифри нажимати, аби вибився чек на фрукти.

За свої 28 років вчителювання педагогиня зробила висновок, що в класи різного профілю має бути відбір. На її думку, однакове ставлення до всіх не працює. Вона вважає, що це самообман, коли дитина не відповідає рівню і вимогам школи.

На зауваження, що вчитель має знайти підхід педагогиня задається питанням – чи знаходять підхід батьки, аби пояснити учню, що школа це не просто “камера схову” для їхнього тимчасового перебування.

За словами Сич учнів потрібно мотивувати, зокрема, винагороджуючи за успіхи у навчанні й привчаючи працювати за гроші. Вона задається питанням, чи всі батьки хочуть працювати задарма. Педагогиня приводить у приклад власну історію, коли її син отримав ноутбук за перемогу в олімпіаді.

“Своїй дитині за перемогу в обласних олімпіадах ми купили ноутбук. Він перший в класі мав ноутбук! Скажете, що це привчати працювати за гроші? То це ж чудово! Чи ви самі хочете працювати безкоштовно? За ідею? Ефективне навчання в класах до 20 дітей”, – зазначає вчителька.

Чтайте також:  70% дітей-переселенців навчаються онлайн: психологиня попередила батьків про наслідки. Чому важлива соціалізація

Крім того, Сич закликає батьків дослухатись до педагогів, адже з ними дитина лише 7 років й піддає сумніву бажання дорослих бути другом школяру. Зокрема, це стосується ситуацій, коли учні не діляться тим, що не працюють на уроках, відволікають однокласників, а розповідають, що вони не зрозуміли або не почули вчителів, бо вони не такі.

На її думку, батьки втрачають час у ситуації, коли не слухають вчителів про проблеми поведінки школярів, а в 10-11 класі розгублюються, що робити з дітьми.

“Не все так погано. Є діти, які під час уроку кажуть: “Називайте, будь ласка, сторінки, з яких читаєте цитати, бо я теж собі книжечку купила – хочу й ваші позначки залишити”. Або:”У мене вдома велика бібліотека – я повністю твори читаю!”. “Скажіть, що можна почитати для себе крім шкільних творів?”, – ділиться Сич.

Педагогиня запевнила, що не боїться, якщо її “закидають тапками” за такий допис.

Нагадаємо, український актор та режисер Олександр Мірошниченко вважає, що у небажанні школярів читати частково винні вчителі. Він пояснює, що корінь проблеми починається ще у вишах, де майбутніх педагогів не привчають любити читання, а вони, в свою чергу, не роблять це потім з дітьми.

Чтайте також:  Нова реформа освіти — від чого залежить, чи закриють школу в селі

На думку представника мистецької галузі, освітяни виправдовують себе складними умовами праці та малими зарплатами. Проте він вважає, що в учнів також бракує часу на те, аби читати більше творів не за шкільною програмою.

Попередньо, вчитель української мови та літератури Артур Пройдаков зазначав, що у школярів знизився рівень читацької грамотності, через те, що вони звикли отримувати інформацію в TikTok та Instagram. На його думку, це негативно впливає на критичне мислення дітей.

На те, що учні стали читати менше, ніж колись, також відреагувало Міністерство освіти та науки України. Зокрема, заступник міністра освіти Михайло Винницький закликав батьків приділяти більше уваги читанню школярів, адже діти мають проблеми із засвоєнням і аналізом отриманої з книг інформації.

Джерело.


Повернутись вверх