facebook

МОЗ змінило критерії: як працюватимуть школи та садочки у “червоній” зоні

Міністр наголосив, що нові правила щодо зонування країни не вплинуть на збільшення чи зменшення кількості регіонів у тій чи тій зоні.

Рішення про закриття шкіл, дитячих садків і зупинку транспорту тепер буде ухвалювати державна і регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Детальніше про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі “Сніданок з 1+1”:

Це буде спільне рішення. Окрім того, в зеленій, жовтій та помаранчевій зонах карантину, якщо 50% класів (або груп у дитсадках) в конкретній школі пішли на самоізоляцію, то закривається увесь заклад освіти.

Міністр наголосив, що нові правила щодо зонування країни не вплинуть на збільшення чи зменшення кількості регіонів у тій чи тій зоні, адже самі критерії поділу не змінилися:

Є завантаженість ліжок. Якщо в регіоні заповненість понад 75% п’ять днів поспіль, то він переходить в оранжеву зону. Це буде стосуватися всієї області. Змінили також критерій щодо кількості нових хворих. Раніше у нас був чіткий показник, коли відбувається перехід. Зараз це відбуватиметься на рівні міста або районів. Якщо рівень захворюваності коронавірусом в п’ять разів перевищує середній по Україні протягом 14 днів, то населений пункт переходить в червону зону.

Відповів пан Степанов і на запитання користувачів фейсбуку щодо зарплати медичних працівників у школах:

Медичні сестри в школах не є в структурі Міністерства охорони здоров’я. Це питання до органів місцевого самоврядування. Ось перед виборами можна було б підняти їм зарплати.

Нагадуємо, станом на сьогодні, 17 вересня, в Україні новий рекорд з кількості захворювання на коронавірус – 3 584 осіб.

Чтайте також:  12-річний термін здобуття освіти: дискусія триває

Джерело.


Повернутись вверх