facebook

“Мамо, я не хочу жити”… В елітному ліцеї влаштували жорстокий булінг шестикласника: за справу взялася поліція. Фотодокази

“Мамо, я не хочу жити”… В елітному ліцеї влаштували жорстокий булінг шестикласника: за справу взялася поліція. Фотодокази

В елітному ліцеї №4 Івано-Франківська школярі 6-го класу жорстоко булили свого однокласника, за те, що він грає на скрипці. Хлопчика звати Єремія, і діти надсилали йому повідомлення в особисті у Viber та писали у класному чаті слова “плач”. Крім того, деякі з підлітків погрожували йому “поставити синця”, як побачать. Ситуації надала розголосу письменниця та поетеса Любов Бурак. Жінка процитувала слова цього шестикласника, який сказав “мамо, я не хочу жити”.

В дописі у Facebook Любові Бурак зазначено, що мама Єремії зверталася з заявою до директора закладу освіти, проте замість вирішення ситуації нібито отримала погрози, що її позбавлять батьківських прав, адже її син не ходить до школи. За справу нині взялась поліція.

“Школа захищає малолітніх, малограмотних покидьків, а не талановиту дитину. Директорка ліцею, реагуючи на звернення мами Єремії про булінг, запрошує до кабінету завуча, класного керівника та інспектора ювенальної юстиції. І годину розпікає маму про те, що Єремія часто пропускає уроки та погрожує позбавленням батьківських прав. А щодо цькування дитини, то це з точки зору директорки – хвора фантазія хлопчика, не було такого, адже в них не просто так собі “школа на районі”, а ліцей, в якому працюють супер педагоги і навчаються супердіти супереліти”, – пише у повідомленні Бурак.

Чтайте також:  Безгін: Набагато дешевше зробити дорогу і придбати автобус, ніж утримувати будівлю, в якій вчиться 10 дітей

За її словами, хлопчик чутливий, як і всі діти та талановиті люди. Грою на музичному інструменті він збирав кошти для добровольців. Проте згодом його зацькували і він перестав не ходити на уроки у школу.

Бурак також розповіла, що після того, як на звернення мами до адміністрації ліцею нічого не відбулося, школярі зрозуміли, що їм за таку поведінку нічого не буде і продовжили цькування. Зокрема, вона запевняє, що перед уроком християнської етики однокласники нібито ображали, принижували та штурхали Єремію. Після чого хлопчика виштовхали з класу.

“Коли ні класна керівничка, ні директорка того ліцею ніяк не зреагували на звернення мами хлопчика про булінг у вайбері, діточки вирішили, що все чудово, мудрі дорослі цілком одобрюють їхні вчинки. Не реагують – значить можна! І конфлікт продовжився безпосередньо в класі. Образи, приниження, штурхани – весь набір. А далі активні малолітні злочинці вирішили виштовхати Єремію з класу. Під шум, свист, улюлюкання одних учнів та мовчання інших”, – пише жінка.

Вона додає, що на це ніяк не відреагувала вчителька, а лише сказала школярам, аби вони “не ламали двері”.

Письменниця також виклала скриншоти з батьківського чату. В повідомленнях пишуть, що маму Єремії “потрібно поставити на місце”. Крім того, за словами Бурак, деякі батьки цього класу, з якими вона спілкувалась, кажуть, що їхні діти також страждають від цькувань однокласників, проте бояться звертатись до поліції.

Чтайте також:  В Україні не повинно бути "вишів", "завучів" та "Міносвіти". Які ще зміни пропонує довідник МОН

“Я сьогодні поспілкувалася з декількома мамами дітей з цього класу. Яким також перепадає від “блатних” однокласників. Вони бояться. Батьки бояться захищати своїх дітей від булінгу. Бо буде гірше. Одна бабуся готова була звернутися в поліцію, але вчителька (вона не зізналась, котра саме) переконала її цього не робити. Бо будуть ще більші проблеми”, – пише поетеса.

 

Бурак зазначила, що мама шестикласника подала скаргу до поліції та звернення до захисника прав дітей.

В скриншотах з групи класу видно повідомлення класної керівниці зі зверненнями провести виховні розмови зі школярами, адже хлопці дозволяють собі забагато й можуть йти з уроків гуляти або палити.

На звернення мами хлопчика, який постраждав від булінгу, відреагувала поліція Івано-Франківської області, й правоохоронці зараз проводять перевірку. Зокрема, встановлюються обставини події та відбувається опитування учасників освітнього процесу.

Джерело.


Повернутись вверх