facebook

Менше вже нікуди. Опубліковано невтішну статистику щодо молодих вчителів в Україні віком до 25 років

Менше вже нікуди. Опубліковано невтішну статистику щодо молодих вчителів в Україні віком до 25 років

В Україні кількість молодих вчителів віком до 25 років становить лише 5%. Водночас педагогів, яким за 50, зі стажем 20-30 років, втричі більше. Середній вік представників цієї професії – 46 років.

Про це повідомили на презентації проєкту “MentorMe” представники громадської організації “Освіта 360”. Учасники вважають, що молодих фахівців не стає більше через рівень заробітної плати на початку професійного шляху та завищених моральних вимог.

“Нині в Україні молодих учителів, які мають педагогічний стаж від 1 до 3 років, становить 5%. Переважно це педагоги до 25 років. Натомість вчителів зі стажем понад 20-30 років втричі більше. В основному це вікова категорія за 50. Середній вік згідно зі статистикою – 46 років”, – сказала представниця ГО “Освіта 360”.

За словами народного депутата Романа Грищука, ситуацію з недостатньою кількістю молодих вчителів потрібно змінювати. Він зауважив, що школярам легше сприймати педагогів, які мають невелику вікову різницю з учнями.

“Ви можете однією мовою говорити. Діти розуміють, що таке ТікТок, ви тіктоки знімаєте, вони за вами слідкують, ви знаєте тренди. Краще встановлюється зв’язок”, – сказав Грищук.

Чтайте також:  Чому остання парта поводиться погано?

Нагадаємо, молоді вчителі назвали найбільші проблеми, з якими вони стикаються під час роботи у школі. Зокрема, деякі з них відзначили, що зарплати ледве вистачає на їжу, а дехто навіть голодував декілька днів, адже було недостатньо коштів. Також 75% педагогів сказали, що вони перевантажені.

Джерело.


Повернутись вверх