facebook

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

Необхідною умовою атестації педагогічного працівника закладу дошкільної освіти є проходження ним підвищення кваліфікації у обсязі не менше ніж 120 годин або 4 кредити ЄКТС упродовж п’яти років. Аби допомогти педагогам побудувати ефективну індивідуальну стратегію професійного зростання, наша команда підготувала стислий огляд чинних документів та систематизувала добірку освітніх продуктів «На Урок».

Основні законодавчі документи

Базовими документами для підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО є Закони України «Про освіту»«Про дошкільну освіту»Положення про атестацію педагогічних працівників та Постанови Кабінету Міністрів України:

Також підвищення кваліфікації має бути спрямованим на формування та вдосконалення професійних компетентностей педагогів, визначених Професійним стандартом «Вихователь закладу дошкільної освіти».

Напрями підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

Наказами Міністерства освіти і науки затверджено Типові програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників за такими напрямами:

Ідеї та пропозиції від «На Урок»
Згідно з нормативними документами педагогам гарантується вільний вибір установ та організацій, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників. Залежно від власних потреб і побажань, педагогічні працівники можуть обирати зручний формат підвищення кваліфікації. Освітній проєкт «На Урок» як суб’єкт підвищення кваліфікації працює відповідно до вимог чинного законодавства, надаючи послуги, спрямовані на професійне зростання педагогів за різноманітними напрямами та всебічний розвиток учасників освітнього процесу.
Онлайн-курси «На Урок»
Онлайн-курси для педагогічних працівників – комплекс навчальних матеріалів на актуальні для освітян теми, авторами яких є викладачі-практики та спеціалісти із різних сфер освіти, науки, культури.

Чтайте також:  Законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти: що зміниться для педагогів, батьків і дітей у разі ухвалення

Особливості участі: всі курси дистанційні, кожен, хто зареєструється, має необмежений доступ до навчальних матеріалів, спілкування в коментарях, додаткових матеріалів. За потреби учасник курсу може придбати повний доступ до курсу, що передбачає доступ до фінального іспиту та завантаження свідоцтва підвищення кваліфікації.

Перелік курсів:

Інтернет-конференції «На Урок»
Онлайн-конференції для педагогічних працівників– це масштабний, зручний, ефективний формат підвищення кваліфікації, коли протягом дня глядачі у прямому ефірі спілкуються із фахівцями на задану конференцією тему та діляться досвідом.

Особливості участі: конференції проходять в онлайн-форматі та доступні для перегляду в запису; відбуваються відкриті трансляції, долучитись до яких може кожен педагог. За потреби учасники можуть замовити свідоцтво про підвищення кваліфікації, яке відповідає вимогам чинного законодавства.

Перелік конференцій:

NEW! Запрошуємо долучитись до учасників конференції «Інклюзивна освіта: запитання та відповіді».  Під час етеру запрошені експерти обговорять сучасний стан інклюзивної освіти  та нададуть відповіді на запитання педагогів щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Вебінари «На Урок»
Вебінари для педагогічних працівників – це онлайн-заходи на визначену тему, які дозволяють у зручний спосіб підвищувати рівень педагогічної майстерності вчителів у дистанційному форматі. Виступи охоплюють максимально широкий перелік тем і дисциплін, які відповідають професійному запиту вчителів.

Особливості участі: вебінари перебувають у відкритому доступі та пропонують безкоштовне навчання. Педагоги, які мають акаунт на сайті, можуть вільно реєструватися на захід та переглядати його запис. Трансляція та запис знаходяться на Ютуб-каналі проєкту у відкритому доступі. За потреби педагоги можуть замовити свідоцтво підвищення кваліфікації, яке відповідає вимогам чинного законодавства.

Перелік вебінарів:

Журнал «На Урок»
«На Урок» надає безкоштовні матеріали для підвищення кваліфікації педагогів, розробляє якомога більше допоміжних і актуальних матеріалів для освітнього процесу в нових умовах. Наш Журнал систематично поповнюється статтями за різною тематикою, які допомагають опрацювати нормативні документи та поповнити педагогічну скарбничку цікавими ідеями, зокрема:

Нагадаємо, що для педагогів, які працюють та навчаються на сайті Освітнього проєкту «На Урок», працює Служба підтримки, до якої ви можете звернутися за потреби та отримати детальну консультацію щодо підвищення кваліфікації.

Джерело.


Повернутись вверх