facebook

Лісовий поставив ультиматум учителям щодо мови у робочий час

Лісовий поставив ультиматум учителям щодо мови у робочий час
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий вимагає від педагогів у робочий час спілкуватися лише державною мовою. При цьому не лише з учнями, а й між собою.

Джерело:Українські новини

Про це мовиться у листі міністра до очільників закладів освіти. Документ з’явився у розпорядженні Українських Новин.
Лісовий поставив учителям ультиматум щодо мови
Лісовий наголосив: у межах освітнього процесу має лунати державна мова. Зокрема, під час:

  • уроків (крім занять з навчальних предметів, які викладають іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин);
  • спілкування педагогів, викладачів, іншого персоналу навчальних закладів з учнями та між собою.

Очільник МОН при цьому нагадав: згідно зі статтею 9 мовного закону науково-педагогічні та наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, мають знати й спілкуватися українською мовою.

Натомість представники корінних народів і національних меншин України, за словами міністра, мають право здобувати освіту рідною мовою поряд із державною. Російська мова не має відповідних пільг.

Міністр освіти також рекомендує закладам освіти посилити роботу з популяризації української мови та заохочення її застосування в спілкуванні під час уроків і на перервах.


Чи можна на перервах розмовляти російською

  • Не так давно мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив: чимало батьків скаржиться, що на перервах у школі діти спілкуються російською. Вчителі на це не реагують, бо часто самі спілкуються мовою країни-агресора.
  • При цьому Кремінь наголосив: перерва – частина освітнього процесу, тому вимагає спілкування лише українською.
  • Освітній процес, до слова, включає уроки, перерви, виховну роботу, спілкування у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи.
  • У Міністерстві освіти і науки нашої держави опісля уточнили: мова освітнього процесу – українська. Ця норма обов’язкова для виконання.
Чтайте також:  «Стратегічний план діяльності МОН»: десять зауважень

Джерело.


Повернутись вверх