facebook

(Не)освіта або загроза втратити ціле покоління

;

(Не)освіта або загроза втратити ціле покоління

Подивіться як навчається ваша дитина: під час онлайн уроків вмикає камеру? А домашні вчасно здає? І слухає урок чи зайшла в клас-рум і пішла займатися своїми справами?

Питання освіти я моніторю давно, і днями прочитала в одному з пабліків, що пишуть батьки.

Діти зазирають в книгу рідко, уроки відвідують через раз, повітряна тривога – урок на самоопрацювання. І домашню ж треба зробити, а в кінці теми й самостійна робота! Але як її робити коли тему не пояснили? Або ж списують з готових домашніх завдань, або ж батьки сідають за книгу і згадують молодість.

Кому ж не під силу – репетитор. Але це додаткові фінанси…отак і навчаємося третій рік уже.

Підходи до навчання варто міняти, щоб урок був – не лекція 45 хвилин, а інтерактив.

Враховувати і нові умови – відключення світла. І не ставити жорсткі дедлайни на виконання тесту, адже не кожна дитина фізично може встигнути його зробити.

Днями наткнулася на цікавого вчителя. Молодий 21 річний педагог з інформатики та математики із міста Сум Євгеній Козолуп на своїй сторінці пише про власні лайфхаки, як де він проводить уроки, якщо немає світла, а інтернет нестабільний.

Чтайте також:  Оперативний план МОН на 2023 рік

1. Пишемо короткий відео-ролик на свій телефон.

Камеру на штатив/чашку/книжку.

Ліхтарик в лоба, книгу в руки і погнали!

Теза, 1-2 приклади, висновок.

Відео має вийти до 7 хв., щоб зручно було дивитися і учню у якого світло не так часто з’являється.До відео додаємо коротку інструкцію про те, де все це подивитися в книжці коли зникне світло.

2. Створюємо короткий тест, динамічну вправу в Google Формах, Learning Apps чи будь-якому іншому застосунку.

Без оцінювання, просто щоб закріпити вивчений матеріал.

3. Після перегляду 2-3 роликів (ваш нормальний урок), пропонуємо учню пройти невеликий тест на оцінку.

Жодних критичних дедлайнів.

4. Онлайн-зустрічі проводимо за можливості і тільки в ролі консультацій та обговорення опублікованого навчального матеріалу.

Плюси:

Круто, модно та ще й зручно всім. Учні дивляться як тільки є світло, Інтернет, а вчителі не перевіряють роботи вручну.

До речі, через підхід “з’їж слона по шматочкам”, тобто учні проходять урок виконуючи невеликі завдання, у здобувачів освіти може значно підвищитися мотивація до навчання.

Мінуси:

Доведеться забути про старі підходи до навчання та про постійний та безглуздий контроль за дотриманням відсотка проведених синхронних уроків, адже ефективне навчання ніяк не пов’язано з постійним контролем за учнями та вчителями та зоровим контактом між ними.

Чтайте також:  Залишати учнів на другий рік навчання – неефективно: дослідження

А, стоп…Виходить мінусів то й немає.

Українська школа онлайн – це, звісно, цікаво, але жодна людина ще не здобула освіту, переглядаючи самі відео. Ви багато навчилися дивлячись ролики Ютуб? Чи краще подивитися, обговорити і запитати про щось в автора?

Необхідна система, яка складається з чотирьох компонентів: платформа, контент, практика, зворотний зв’язок. Сьогодні маємо частково лише другий компонент, і той розроблено неповністю.

Джерело.


Повернутись вверх