facebook

Дистанційне навчання впливає на якість знань

;

Дистанційне навчання впливає на якість знань

Інформує Всеосвіта.

Навчання українських дітей онлайн через російську агресію суттєво знизило або звело нанівець «живе» спілкування вчителя зі школярами.

У селах майже вдвічі менше учнів мають доступ до дистанційного навчання, ніж у містах.

Про це свідчать результати опитування педагогів, учнів та їхніх батьків, проведеного Державною службою якості освіти.

Лише 31% учителів у селах і 56% у містах зазначили, що всі учні початкової школи були охоплені дистанційним навчанням. У базовій і старшій школі показники майже не відрізняються: 33% у селах і 60% у містах.

Дослідження показало, що освітній процес в умовах дистанційного навчання недостатньо гнучкий та обмежений у видах діяльності.

Від 7% до 16% педагогів вказали, що учні самостійно опановували навчальний матеріал, частіше про це зазначали у селах, особливо у початковій школі. Щодня або кілька разів на тиждень 55% вчителів у селах і 47% у містах розміщували на спеціальному вебсервісі матеріали для самостійного опрацювання учнями базової та старшої школи.

На запитання «Що би ви хотіли змінити в організації дистанційного навчання у своїй школі?» учні відповідали, що їм не вистачає:

  • пояснень від учителів замість самостійного опрацювання;
  • презентацій навчального матеріалу, щоб краще зрозуміти тему уроку;
  • часу пояснення нових тем.

Серед причин, чому діти не могли навчатися, батьки найчастіше вказували на хворобу, відсутність інтернету або слабке його з’єднання.

У початковій школі 29% батьків зазначили, що діти не вчилися, бо самостійно не могли підключитися до онлайн-платформ, 20% — перебували у бабусі/дідуся, де немає відповідних умов для навчання, а 13% — бо не вміють вчитися самостійно.

Нагадаємо, рівень сформованості читацької та математичної компетентностей в учнів 4-х класів знизився за три останні роки. Це пов’язують із епідемологічною ситуацію через COVID і повномасштабною війною, яку веде проти України росія.

Джерело.


Повернутись вверх