facebook

План роботи дитячого садка на рік: рекомендації МОН

;

План роботи дитячого садка на рік: рекомендації МОН

Інформує Всеосвіта.

Кількість розділів плану роботи визначається педагогічною радою закладу дошкільної освіти.

Міністерство освіти і науки надало рекомендації щодо створення плану роботи дитячого садка, його розділів і змісту, аналізу діяльності закладу та процесу постановки завдань на рік. Відповідний лист відомство направило департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та інститутам післядипломної педагогічної освіти.

План роботи закладу дошкільної освіти є одним з основних документів, який регламентує його діяльність упродовж навчального року та літнього періоду.

Кількість розділів плану роботи визначається педагогічною радою закладу дошкільної освіти. З-поміж орієнтовних розділів – аналіз діяльності закладу та визначення річних завдань на майбутній період, діяльність структур колегіального управління та методичного кабінету, адміністративно-господарська й організаційно-педагогічна діяльність, а також внутрішня система оцінювання якості освіти.

Особливу увагу варто приділити створенню комфортного та безпечного освітнього середовища. Заходи, спрямовані на це, мають бути наскрізно висвітлені в усіх розділах плану. Наприклад:

  • створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;
  • надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу;
  • реалізація прав дітей з особливими освітніми потребами;
  • забезпечення емоційного добробуту дошкільнят тощо.

Перш ніж створити план на новий навчальний рік, кожному закладу дошкільної освіти потрібно провести аналіз його діяльності за попередній період. Аналіз має відображати логіку планування і містити, зокрема, інформацію про діяльність методичного кабінету, матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення, психолого-педагогічні умови, взаємодію з батьками. Цей розділ також включає і моніторинг якості освіти.

Чтайте також:  Ухвалено Типову програму підвищення кваліфікації педпрацівників щодо організації безпечного простору в ЗДО

Після проведення аналізу варто поставити 3-4 річних завдання, які беруть до уваги програму розвитку закладу на найближчі роки, його актуальні проблеми та пріоритетні напрями діяльності. Кількість річних завдань може варіюватись і залежить від багатьох чинників: викликів конкретного закладу, його досягнень, рівня професійної компетентності педагогів, кількості груп тощо.

План роботи дитячого садка розробляють за участю педагогів із залученням батьків або осіб, які їх замінюють. Його обговорюють на засіданні педагогічної ради, а затверджує такий план керівник закладу дошкільної освіти.

Детальніше з планом роботи закладу дошкільної освіти на рік ви можете ознайомитися тут:

Джерело.


Повернутись вверх