facebook

Освітній омбудсмен: що робити, якщо школи скасовують 10-11 класи?

Освітній омбудсмен: що робити, якщо школи скасовують 10-11 класи?

Деякі школи вже почали реформування і скасували 10-11 класи.

Що в цьому випадку робити батькам? — розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

“Дуже болюча тема — реорганізація освітньої мережі. Відповідно до закону “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, ми змінюємо освітню мережу, тобто створюються профільні академічні ліцеї, гімназії, опорні заклади освіти, філії опорних закладів, і це викликає багато запитань від батьків, вчителів, дітей, які дійсно можуть потерпати від таких дій…

Ми маємо з десяток звернень, коли у травні учням кажуть, що у нас не буде 10 класу, йдіть куди хочете. Так не робиться.

Саме тому ми запропонували зміни до закону про повну загальну середню освіту, ці зміни схвалив комітет ВР з питань освіти та науки, сподіваюся, на найближчому пленарному засіданні ці зміни будуть внесені.

За цими нормами повідомлення про зміну мережі мають бути оприлюднені не пізніше, ніж за півтора року до набуття ними чинності, тобто якщо ми хочемо з вересня 2023 року зробити модернізацію мережі, ми маємо про це повідомити у березні 2022-го”, – заявив пан Горбачов.

Впродовж 2020 року до служби освітнього омбудсмена надійшло 82 звернення із 53 населених пунктів щодо профілювання закладів загальної середньої освіти.

Чтайте також:  Діти на тривалому лікуванні зможуть здобувати освіту

Це свідчить про відсутність комунікації з боку місцевого самоврядування, які є засновниками закладів освіти.

Освітній омбудсмен наголосив, що термін “право на освіту“ зазвичай розуміється як “місце освіти”.

“Право на освіту означає, що освіту можна здобувати в різних формах, в різних форматах і не обов’язково в наближеному місці, маються на увазі 10-11 класи. Це потрібно комунікувати”, – сказав Горбачов.

Що порадив батькам освітній омбудсмен?

Батькам треба звертатися до місцевих управлінь освіти.

“Тут мають працювати департаменти, управління освіти. Батькам треба звертатися до управлінь освіти з заявою, що дитина планує продовжити навчання в 10 класі і управління освіти на рівні району чи департаменту освіти має дитину обов’язково влашутвати, що наразі закон передбачає, що всі, хто висловив бажання навчатися в 10 класі, мають мати таку можливість”, – сказав Горбачов.


Повернутись вверх