facebook

“Дипломні на замовлення йдуть у минуле”: у Раді готують важливий закон

“Дипломні на замовлення йдуть у минуле”: у Раді готують важливий закон

Парламентський комітет підтримав законопроєкт “Про визнання передачі академічних творів для використання іншими особами порушенням академічної доброчесності”. Далі документ має схвалити Верховна Рада.

Джерело:”Слуга народу”

Комітет рекомендував Раді схвалити у першому читанні законопроєкт №5461. Він вирішить проблему написання наукових робіт на замовлення.

Що передбачає законопроєкт
За словами нардепки від “Слуги народу” та співавторки документу Юлія Гришиної, цей законопроєкт встановлює у законодавстві визначення академічного твору. Крім того, він доповнює законодавство таким видом порушення академічної доброчесності, як передача академічного твору третій особі для використання як авторського.

Такий документ особливо важливий в Україні, адже часто викладачі та студенти, які пишуть роботи на замовлення, виправдовуються тим, що законом це не заборонено.

Проблема написання на замовлення дисертації, наукових статей і дипломних робіт характерна не лише для України, але й цілого світу. Багато держав рухаються в цьому напрямку, змінюючи законодавство,– розповіла Гришина.

Зверніть увагу! Згідно з законопроєктом, за перше порушення особи заплатять штраф від 850 до 5 100 гривень. Водночас, якщо за рік порушник знову візьметься за незаконну діяльність, йому вже доведеться сплатити від 8 500 до 17 000 гривень.
У Раді готують ще один документ
Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак зазначив, що у парламенті триває робота над законопроєктом щодо унормування всіх проявів академічної недоброчесності. Його Рада може розглянути вже восени.

Чтайте також:  20 червоних дипломів: у Франківську випускники медуніверситету склали присягу лікаря. ФОТО

Джерело.


Повернутись вверх