facebook

Позначка: закладів освіти

Чи мають право керівники закладів освіти вимагати від педагогічних працівників виконання роботи, не передбаченої  трудовим договором?

Чи мають право керівники закладів освіти вимагати від педагогічних працівників виконання роботи, не передбаченої укладеним трудовим договором? Відповідно до ст. 29 Кодексу законів про працю України  до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про: –…

Чи підлягають працівники закладів освіти психіатричному огляду?

Чи підлягають працівники закладів освіти психіатричному огляду? Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України 26 січня 2024 року №139 Перелік категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному…

МОН розроблений проєкт нового Положення про атестацію педагогічних працівників

МОН розроблений проєкт нового Положення про атестацію педагогічних працівників Документ визначає атестацію як систему заходів, спрямованих на оцінювання педагогічної діяльності Міністерством освіти і науки розроблений новий проєкт Положення про атестацію педагогічних працівників. Документ визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників як системи заходів,…

Мінімальна наповнюваність класів

Мінімальна наповнюваність класів

Мінімальна наповнюваність класів Матеріал підготовлено у співпраці з Службою освітнього омбудсмена Відповідно до Закону України “Про повну загальну середню освіту” (далі – Закон), формування класів (груп) у закладах загальної середньої освіти відбувається з метою належної організації освітнього процесу. Кількість учнів…

Чи мають право керівники шкіл і садочків не пускати батьків до закладів освіти: роз’яснення від освітнього омбудсмена

Чи мають право керівники шкіл і садочків не пускати батьків до закладів освіти: роз’яснення від освітнього омбудсмена Останнім часом зросла кількість повідомлень від батьків учнів і вихованців, що їх не пускають у заклади освіти на різні заходи. У школах і…

Добірка кадрових питань від освітян

Добірка кадрових питань від освітян

Добірка кадрових питань від освітян Через оновлення в законодавстві або ж зміни в типах закладів освіти в освітянській спільноті виникає багато питань. Нещодавно “Нова українська школа” публікувала коротке розʼяснення на запити читачів про сумісництво та суміщення посад. У сьогоднішньому юридичному розʼясненні…

І. Лікарчук: і тривоги не зупиняють відвідування уроків

І. Лікарчук: і тривоги не зупиняють відвідування уроків Норму відвідування уроків було відмінено ще на початку 80-х років минулого століття. Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти. Якось давненько я запитав знайомого головного лікаря однієї з лікарень, чи здійснює…

Наказати «зверху» не зможуть: оптимізація закладів освіти

Наказати «зверху» не зможуть: оптимізація закладів освіти Місцева влада має враховувати думки мешканців перед ухваленням фінансово доцільних рішень У реформі освіти людей лякає те, що за них все вирішать зверху, а інтереси їхніх дітей нікого не цікавитимуть. Але це не…

Медогляди для працівників шкіл і садочків під час війни: юридичне роз’яснення та порівняння досвіду різних країн

Медогляди для працівників шкіл і садочків під час війни: юридичне роз’яснення та порівняння досвіду різних країн Перед початком кожного навчального року тема медоглядів для педагогічних та непедагогічних працівників закладів освіти актуалізується. Тому в новому розʼясненні ми відповімо на питання читачів…

Виховний план – необхідність сучасності чи пережитки минулого?!

Виховний план – необхідність сучасності чи пережитки минулого?! Із впевненістю можу сказати, що сучасна школа по вуха застрягла у величезній кількості непотрібних паперів і виховний план це ще одна не потрібна річ в сучасній школі. Жодного актуального документа, який регулює…

Повернутись вверх