facebook

Освітяни вимагають зменшити прохідний бал єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ): створено петицію

На думку студентів, процедуру проведення ЄФВВ не можна вважати якісною.

Понад 15 000 вступників, які цьогоріч складають ЗНО в магістратуру для вступу на правничі спеціальності, пройшли єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Як повідомляє Міністерство освіти і науки, це 87% від загальної кількості зареєстрованих на іспит учасників.

Жоден зі вступників, які з’явилися сьогодні, 6 липня, на пункти тестувань, не мав підвищеної температури чи ознак гострих респіраторних захворювань.

Загалом на виконання ЄФВВ було відведено 200 хвилин. Робота складалась із двох блоків: тесту загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК) і тесту з восьми базових правничих дисциплін (Право). Блок «ТЗНПК» містив 30 завдань, на їх виконання було відведено 75 хвилин, блок «Право» – 100 завдань, на які було відведено 125 хвилин відповідно.

Офіційні відповіді на завдання тесту ЄФВВ з права будуть опубліковані 6 липня. А результати основної сесії ЄФВВ будуть розміщені в особистих кабінетах учасників ЄФВВ/ЄВІ не пізніше 14 календарних днів із дня проведення тесту.

Особи, які не змогли взяти участь в основній сесії єдиного вступного іспиту, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно упродовж 3 календарних днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.

Чтайте також:  Необхідно пришвидшити розв'язання питань щодо збільшення зарплат вчителів, – Сергій Шкарлет

Брати участь у додатковій сесії можуть вступники, які:

брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але стосовно них допущено порушення процедури проведення вступних випробувань, яке вплинуло на об’єктивність встановлення його результатів, що підтверджено відповідним рішенням регламентної комісії;

брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але не змогли завершити виконання завдань вступних випробувань у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті тестування, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій;

не змогли взяти участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ через причини, які не залежали від їхніх дій та волі та на які вони не могли вплинути.

Рішення про допуск вступника до участі в додатковій сесії ухвалюється регламентною комісією.

Однак, на думку освітян, процедуру проведення ЄФВВ не можна вважати якісною через невідповідні умови в аудиторіях та завдання «з елементами пропаганди і політичного тиску». З огляду на це, учасники освітнього процесу створили електронну петицію, адресовану в.о. директора УЦОЯО Валерію Бойко, в якій вимагають зменшити прохідний бал ЄФВВ.

У тексті петиції йдеться про таке:

«Від імені студентів, юридичних інститутів, які навчалися 4 роки та бажають навчатись далі. Вимагаємо зменшення порогового балу на третину для студентів, які складали ЄФВВ, спираючись на такі фактори:

Чтайте також:  «Ми маємо привчити себе платити за освіту»: чому безкоштовність освіти вбиває її розвиток?

1. Пандемія та карантин, які змінили життя кожного українця не на краще, постійний стрес, онлайн-навчання, фінансові проблеми, переживання за рідних та близьких людей – все це не сприяло якісній підготовці.

2. Технічний момент. Ми зайшли до аудиторій о 9:30, яка вже на цей час була неймовірно задушливою, але ми були зобов’язані сидіти в масках до 14:00. Задушливе приміщення, де і так був брак свіжого кисню, та додайте ще маску, яка не дає дихнути повною груддю, як не намагайся… Як результат, більшість абітурієнтів працювала на грані стану гіпоксії, що не кращим чином впливає на працездатність.

3. Третій фактор стосується іспиту з права. Вчора декілька сотень людей, які щойно отримали дипломи бакалаврів права, стикнулися з першою несправедливістю дорослого життя під час Єдиного фахового вступного випробування. Насамперед, ось чому:

Тести, на думку сотень юристів України (не лише студентів), не відповідають за рівнем складності рівню студента-правника. Коли нас 4 роки вчать, що таке норма права, а на ЗНО дають запитання з умовою судової справи, – це не є нормально.

В завданнях є тести, які не відповідають програмі ЗНО (наприклад, питання № 31 щодо житлового права).

Чтайте також:  Школи без учнів – це вже традиція? Освітній експерт поділився думками про необхідність повернення дітей до закладів освіти

Завдання тесту надруковані Українським центром оцінювання якості освіти з граматичними помилками.

Завдання з елементами пропаганди та політичного тиску (про ЛГБТ, Крим, радянський район міста).

Та ще десяток претензій».

Станом на 6 липня документ підписало вже 836 осіб.

Джерело.


Повернутись вверх