facebook

Нестача вчителів на Львівщині: чому молоді та амбітні педагоги не хочуть працювати у школах

Педагоги бояться, якщо не зміниться ставлення до вчителя на державному рівні, то за кілька років дітей уже нікому буде навчати.

Інформує Всеосвіта.

Спеціальність педагога в коледжах та університетах набуває попиту, але працювати у школах молоді педагоги не хочуть. Про невтішну тенденцію свідчить ситуація на Львівщині. Найбільше там бракує педагогів з інформатики, фізики, англійської мови та фізкультури. Про це повідомляється у сюжеті 5 каналу.

У місцевих управліннях освіти говорять, що проблема із нестачею кадрів є давно, адже через мізерну зарплату молоді вчителі відмовляються працювати у школах. У місті наразі відкрито 240 вакансій вчителів, а у школах Львова та області бракує сотні вчителів.

Як справляються з браком кадрів керівники місцевих навчальних закладів?

Директор Львівського ліцею Андрій Закалюк зазначає, що у закладі освіти наразі працює з десяток вчителів пенсіонерів. Він підкреслює, що таких педагогів бережуть, адже якщо вони підуть на заслужений відпочинок, у ліцеї буде нікому викладати.

За словами директора, наразі у ліцеї є вакансія вчителя англійської мови, а півтора року тому шукали вчителя-фізика:
Проблема з кадрами наростає й наростає, і я не бачу жодної підстави, щоб вона змінилася. 99% педагогів назвуть основною причиною зміни праці – заробітну платню. Вони не назвуть, що не любили дітей чи те, що їм було нецікаво.
Андрій Закалюк ще раз наголошує, що молоді вчителі у школах затримуються недовго, причиною чого є мала зарплатня:
Молодий вчитель, який приходить на роботу і має повну ставку, отримуватиме близько 6 тисяч грн. Вчитель з досвідом – 10-12 тисяч грн, але до того, щоб дійти до такої цифри, потрібно працювати років 15.
Ситуацію із нестачею педагогів у Львові коментує  і начальниця відділу освіти Львівської міськради Зоряна Довганик. За її словами заклади освіти розшукують не тільки викладачів інформатики, фізкультури, трудового навчання, фізики та англійської мови, а й вчителів точних наук.
Маємо ще брак вчителів з точних наук. Такої потреби ніколи ще не було, це скоріш за все через те, що наразі молоді люди не вступають до ЗВО на вчителів точних наук, – наголошує Зоряна Довганик.
Як ставляться до ситуації з браком кадрів молодих педагогів досвідчені та молоді вчителі?

Про звільнення молодих вчителів через мізерну зарплату розповідає і вчителька зарубіжної літератури Львівського ліцею Віра Пірожик, яка викладає уже 45 років, з яких останні 10 років працює на пенсії. Наразі педагогиня стурбована і переживає, на кого залишить своїх вихованців, коли піде зі школи, адже школа та учні для неї – головне.
Я не раз думала про те, щоб все покинути і йти відпочивати, але не уявляю свого життя без дітей.  Залишати є на кого, але треба, щоб людина мала педагогічне покликання, адже якщо його немає, тоді всі кажуть, що працювати у школі нестерпно і нестримно, – розповідає вчителька зарубіжної літератури.
За словами Віри Пірожик, молоді вчителі у школах затримуються ненадовго, адже на зарплатню 4500 гривень прожити нереально.

Чтайте також:  "Не сперечайся з учителем, він краще знає!"

Студентка другого курсу педколеджу Іоанна Худяк мріяла стати вчителькою молодших класів ще з дитинства. Проте тоді вона ще не знала наскільки ця праця є важкою та недооціненою, але про свій вибір не шкодує:
На грошовий аспект увагу не звертала, обирала те, що до душі. Можливо далі щось зміниться. Наразі дуже важко до кожної дитини підібрати підхід, адже кожен з них індивідуальний, а якщо 30 дітей в класі – ще складніше.
Відповідно до інформації, у місцевому педколеджі щороку стовідсотковий набір на навчання дітлахів молодшої школи, проте працювати за фахом після закінчення коледжу залишаються не всі. Педагоги наразі бояться, якщо не зміниться ставлення до вчителя на державному рівні, то за кілька років дітей уже нікому буде навчати.

Джерело.


Повернутись вверх