facebook

Формування правильної поведінки дітей в інтернеті – одне із важливих завдань МОН

На події, які відбуваються з дітьми, варто дивитись значно глибше і працювати над причинами, зазначають у Міністерстві.

Інформує Всеосвіта.

Цифрове середовище, є небезпечнішим, ніж нам здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призвести до катастрофічних випадків, яких на жаль останнім стає все більше. Нещодавно мережу сколихнула ситуація з ученицями сьомого класу, які надивилися відео в TikTok і випили по 40 таблеток «Дротаверину», в результаті одна з дівчат померла, а інша перебуває в лікарні. Схожий випадок стався і в Умані: дві восьмикласниці наковтались таблеток і потрапили до лікарні. Препарат «Дротаверин» приймали у приміщені школи.

Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпеку в соціальних мережах. І саме тому важливими завданнями для МОНу є створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності й поведінки у дітей у Всесвітній мережі та соціально-емоційна грамотність.

Ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, тому маємо постійно відстежувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків.

Для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів на сайті МОН є розділ «Безпека дітей в інтернеті». У цьому розділі розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв’язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Крім того, у розділі розміщені рекомендовані Міністерством освіти і науки посібники для батьків та педагогів, щоб навчити дітей безпечно користуватися мережею інтернет. Також у цьому розділі можна знати матеріали для проведення уроків та квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.

Чтайте також:  У Громадській раді при МОН зміниться склад

Про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу, допоможе дізнатись чат-бот у Telegram і Viber «Кіберпес».

МОН повідомляє, що наразі діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку, в разі якщо вони потрапили у ризиковані для здоров’я ситуації, зокрема, випадки пов’язані з соціальними мережами. Міністерство постійно звертає увагу у своїх зверненнях до Департаментів освіти і науки ОДА, щоб насамперед діти знали, куди вони можуть анонімно звернутися за допомогою.

Національна дитяча гаряча лінія:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільних)

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47

Безкоштовна Національна гаряча лінія із запобіганню домашнього насильства – 116-123

Як уберегти дітей від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства, дорослим може допомогти освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» на платформі цифрової освіти ДІЯ. А також на сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів». У якому розміщена інформація про найактуальніші проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину.

У Міністерстві зазначають, що на події, які відбуваються з дітьми, варто дивитись значно глибше і працювати над причинами, які призвели до таких вчинків, адже найчастіше такі вчинки є наслідком психічного стану дитини. Причинами депресій у дітей, зміни поведінки та настрою можуть бути напружені стосунки з батьками, вчителями, однокласниками, нерозділене кохання тощо. Варто бути уважними до психічного стану дитини й за необхідності одразу звертатись по допомогу до фахівців. Вірогідність, що дитина в нормальному психічному стані та безпечному освітньому й родинному середовищі може стати жертвою подібних ігор, є значно меншою.

Чтайте також:  14-річні школярки перерізали собі вени під школою

Наразі Міністерство спільно з Національною поліцією та громадськими організаціями готують лист до департаментів освіти і науки ОДА щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів із дітьми та батьками щодо безпечної поведінки в інтернеті.

Нагадаємо, благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» підготувало для педагогів, психологів та адміністрації закладів освіти методичний посібник «Попередження насильства в закладах освіти».

Джерело.


Повернутись вверх