facebook

Чи вводити в школі «Основи християнської етики» для всіх — результати опитування

Чи вводити в школі «Основи християнської етики» для всіх — результати опитування
Міністерство освіти і науки у проєкті «Типової освітньої програми для 5–9-х класів» запропонувало впровадити обов’язкове викладання «Етики/Курсів морального спрямування» у 5–6-х класах усіх шкіл України. Програма пройшла громадське обговорення, але його результати ще не оголосили.
Громадська організація «Всеукраїнський собор» закликала відстояти в рамках цієї ініціативи необхідність викладати дітям курси «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Біблійна історія та християнська етика» тощо. За умови введення «Етики/Курсів морального спрямування» конкретний курс обирає школа.
«Освіторія» провела опитування на сторінці у Facebook щодо ставлення батьків до викладання «Основ християнської етики» в школі.
Читачів сторінки запитали: «Чи хотіли б ви, щоб цей предмет викладали вашій дитині?»
Пост отримав майже 12 тисяч коментарів. Проголосували 9 006 читачів. Переважна більшість схвально ставиться до ідеї запровадження нових обов’язкових предметів.
За — 88,63 % (7 982).
Проти — 11,37 % (1 024).
Питання щодо впровадження християнської етики як обов’язкового предмета суперечливе через те, що в статті 35 Конституції України сказано: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви».
Втім, у Міністерстві освіти і науки вважають, що релігійні дисципліни викладати в закладах освіти можна, адже курси морального спрямування — не про релігію, хоча й повністю на неї спираються. Про це в сюжеті «Сніданок з 1+1» заявив начальник головного управління шкільної освіти МОН Юрій Кононенко.
«У рамках цього курсу вивчаються саме етичні питання, які, можна сказати, перевірені роками, століттями. Наприклад, це етика відносин у родині, або етика спілкування між підлітками. У нас був також курс, який вивчався за бажанням батьків — він називався «Мусульманська етика»,— зауважив Кононенко.
Якщо проєкт «Типової освітньої програми» затвердять, за нею почнуть навчатися з вересня 2022 року.

Чтайте також:  "Якого кольору шапка?" Тест з української літератури збентежив мережу: учні, які не читали твір, склали на відмінно

Джерело.


Повернутись вверх