facebook

Як відбуватиметься набір до 10-11 класів: роз’яснення МОН

Жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Інформує Всеосвіта.

У 2021 році стартує реформа шкільної освіти, згідно з якою заклади загальної середньої освіти планується розділити на три ступені: початкову школу (1-4 класи), середню школу (5-9 класи) та академічні ліцеї (10-11(12) класи). Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році.

Забезпечення рівного доступу до якісної повної загальної середньої освіти для кожної дитини є ключовим пріоритетом держави. МОН звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості.

Як свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання, що потужнішою і ресурсозабезпеченою є школа, то успішнішими є її випускники. Доступ до якісної освіти напряму залежить від ефективності освітньої мережі. Вона, зокрема, є найбільш ефективним інструментом боротьби з нерівністю та дискримінацією у сфері освіти.

Чтайте також:  Як обрати приватний дитячий садочок для дитини: поради

Під час формування спроможної мережі братиметься до уваги потреба у забезпеченні всіх складових освітнього процесу:

  • розташування закладів з урахуванням місця проживання учнів,
  • можливостей транспортної системи та підвезення до закладів освіти,
  • прогнозу демографічної ситуації впродовж найближчих 5 років,
  • рівня забезпеченості педагогічними кадрами,
  • відповідності ресурсного забезпечення закладів освіти сучасним вимогам, інформації про результативність та ефективність їх діяльності,
  • можливостей використання матеріально-технічних, кадрових і фінансових ресурсів,
  • підвищення ефективності освітнього процесу та інших факторів.

Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання у ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Джерело.


Повернутись вверх